کدخبر: ۱۰۶۱۴۱ لینک کوتاه

عزم پست برای به روزرسانی کدپستی در سراسر کشور

مدیر عامل شرکت پست گفت: عزم شرکت پست برای به روز رسانی کدپستی در سراسر کشور جدی است.

به گزارش «اقتصادنیوز» حسین مهری گفت:  از ابتدای شروع این پروژه تا کنون42 میلیون مکان برای واگذاری کدپستی شناسایی شده است.

وی ادامه داد: در اماکن شهری لازم است هر دو سال یکبار و در اماکن روستایی نیز هر 4 سال یکبار بهنگام سازی و بروز رسانی کد صورت گیرد که در 8 سال گذشته این مهم، اتفاق نیفتاده است.

مدیر عامل شرکت پست اظهار کرد: در حال حاضر تمام امکانات شرکت پست را بسیج  کرده ایم تا اطلاعات کد پستی در شهرها و روستاها برابر ضوابط و قوانین بروز شود.

وی با بیان اینکه محوریت اطلاعات کدپستی و نقشه های کاداستری  مبنای مناسبی برای اتصال تمامی داده ها و اطلاعات در کشور است افزود:پارسل های شهرداری وهمچنین  ثبت اسناد نیز نیازمند انطباق با کد پستی است.

وی بر لزوم اجرای این طرح، پس از شناسایی اطلاعات مکانی عرضی و طولی تاکید کرد و ادامه داد: لازم است همه سازمان ها یک تعریف واحد از مکان داشته باشند.

مهری به سیستم اطلاعات جغرافیایی (GIS) اشاره کرد و گفت: با اجرای این طرح در بحران ها، امدادرسانی و موارد اورژانسی می توانیم مکان را به راحتی شناسایی کنیم .

وی اظهار کرد:این طرح  به صورت آزمایشی در تهران آغاز شده و به تدریج در سراسر کشور تعمیم می یابد.

مدیرعامل پست ادامه داد: هم اکنون در این زمینه شرکت پست با 8استانداری تفاهم نامه منعقد کرده است و امیدواریم بتوانیم در جهت خدمت رسانی هر چه بیشتر به مردم درسراسر کشور گام برداریم.

مهری در پایان تصریح کرد: اطلاعات یکی از اساسی ترین پیش زمینه های اجرایی شدن دولت الکترونیک است و قطعاً می تواندروند حرکت رو به رشد آن را تسریع بخشد.