کدخبر: ۱۰۷۱۴۳ لینک کوتاه

رئیس سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور خبر داد:

افزایش تعامل وزارت ارتباطات با بخش خصوصی

رئیس سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور گفت: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در راستای اهداف دولت تدبیر و امید تعامل خود را با بخش خصوصی افزایش داده و بسیاری از چالش های پیش از این که بخش خصوصی فعال در حوزه ICT با دولت مواجه بود، برطرف شده است.

به گزارش «اقتصادنیوز» کاظم آیت الهی رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور در خصوص نحوه تعامل وزارت ارتباطات با بخش خصوصی، اظهار داشت: خوشبختانه تعامل بخش خصوصی در حوزه Ict در دولت یازدهم نسبت به دولت قبل بسیار تفاوت یافته به طوری که همفکری بدنه وزارت ارتباطات، سازمان فناوری اطلاعات و سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با نظام صنفی رایانه‌ای و بخش خصوصی افزایش یافته است.

او با بیان اینکه بخش خصوصی انتظار دارد در مقام اجرا نیز همکاری‌های خود را با بخش دولتی افزایش دهد، افزود: حضور سازمان نظام صنفی در کمیسیون‌های تخصصی سازمان تنظیم مقررات و شورای عالی فناوری اطلاعات باعث روان شدن تعامل طرفین شده است.

آیت‌اللهی ادامه داد: بخش خصوصی علاوه بر حضور فعال در کرسی‌های تصمیم‌ساز می‌تواند در بخش اجرا نیز همراهی خود را با بخش دولتی افزایش داده که این امر نیاز به ارائه تسهیلات و همکاری‌های بیشتر از وزیر دارد.

رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور در خصوص برگزاری نمایشگاه الکامپ نیز تصریح کرد: به‌رغم گسترش کاربرد های فضای مجازی کماکان در دنیا شاهد برگزاری نمایشگاه‌های تخصصی با رویکرد فناوری اطلاعات هستیم که این امر نشان می‌دهد نمایشگاه‌های تخصصی همچنان جایگاه خود را حفظ کرده‌اند.

آیت‌اللهی با بیان اینکه سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تلاش دارد تا جایگاه الکامپ را به عنوان مهم‌ترین ردخداد عرصه ICT ارتقا بخشد، گفت: به منظور ارائه مجوز به سازمان نصر جهت برگزاری نمایشگاه الکامپ، سازمان‌های فناوری اطلاعات و توسعه تجارت تلاش داشته‌اند و پیگیری‌هایی را انجام داده‌اند تا رخداد الکامپ توسط صنف این بخش برگزار شود.

او با بیان اینکه در الکامپ بیستم تمام حوزه‌های مرتبط به صورت موضوعی تقسیم‌بندی و گنجانده شود، افزود: سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور تمام تلاش خود را کرده تا از فعالان حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات در داخل کشور استفاده حداکثری و مشارکت‌کنندگان خارجی را نیز در فرصت محدود باقیمانده به این نمایشگاه دعوت کند.

رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور با تاکید بر لزوم اتخاذ ساز و کارهای سریع در نصر برای برگزاری نمایشگاه الکامپ گفت: سازمان نظام صنفی تمام تلاش خود را می کند که در سال‌های آینده جایگاه الکامپ را به جایگاه واقعی آن برساند تا این نمایشگاه بتواند برترین نمایشگاه حوزه ICT در منطقه باشد.

آیت‌اللهی ادامه داد: چشم‌انداز سازمان نظام صنفی برای ارتقای جایگاه نمایشگاه الکامپ تا دو یا سه سال آینده محقق خواهد شد.