کدخبر: ۱۰۷۲۱۰ لینک کوتاه

وزیر ارتباطات:

اینترنت موبایل از اول دی ارزان می شود

وزیر ارتباطات گفت: تعرفه اینترنت موبایل ازابتدای دی ماه، ارزان و تک نرخی می شود.

به گزارش «اقتصادنیوز» واعظی با اشاره به تشکیل جلسه کمیسیون تنظیم مقررات رادیویی گفت: در گذشته نرخ GPRS ایرانسل هر کیلو بایت پنج ریال در ساعات اوج مصرف بود و برای همراه اول هر کیلو بایت چهار ریال اعمال می‌شد.

او ادامه داد: در گذشته نرخ اینترنت موبایل نسل 3 و نسل 2 متفاوت بود. اما با تصمیمی که در این کمیسیون گرفته شد، نرخ همه خدمات از نسل 2 و 3 و بالاتر به هر کیلو بایت نیم ریال خواهد رسید.

او با بیان اینکه این تصمیم بر اساس نظرسنجی‌های مردمی و گزارش کارشناسان انجام شده افزود: با این تصمیم، شرایط جدیدی برای ارائه خدمات به مردم اعمال می‌شود.

واعظی با اشاره به اینکه تاکنون 60 درصد مشترکان دیتا از بسته‌های ارائه شده توسط اپراتورها استفاده می‌کنند، ادامه داد: قیمت برخی بسته‌ها یک‌دهم ریال است که استفاده از آنها برای مردم، بسیار مقرون به صرفه وهم‌اکنون نیز قابل استفاده است.

او به فرصت یک‌ماهه به اپراتورها برای استفاده از نرخ جدید دیتای موبایل اشاره کرد و افزود: نوع تکنولوژی در قیمت تاثیر ندارد و نسل 3 و 4 (LTE) با همان نرخ نیم ریال ارائه می‌شود.

واعظی در پاسخ به سوالی درباره اختلالات صوت و دیتا در ارائه خدمات اپراتورها به مردم گفت: به روز کردن آنتن‌های تلفن همراه دلیل اصلی این اختلالات است.

او با بیان اینکه دغدغه ما در وزارت ارتباطات افزایش  کیفیت در ارائه سرویس‌ها به مردم است افزود: در نشستی که با مدیرعامل، اعضای هیات مدیره همراه اول و شرکت مخابرات ایران داشته‌ایم شکایات ثبت شده مردم از طریق سامانه 195 و دغدغه‌های مردم عنوان شد.

وزیر ارتباطات اظهار کرد: خوشبختانه همکاران ما در اپراتورها به مشکلات مردم واقف هستند و همراه اول علت اختلالات را نصب دکل‌های نسل 3 و بازسازی دکل‌های قدیمی BTS نسل دو عنوان کرده است که  امیدواریم با تقسیم‌بندی عملیات توسعه‌ای، اختلالات به حداقل برسد.

واعظی بر حمایت و همکاری شهرداری تهران در این زمینه تاکید کرد و افزود: ارائه خدمات ارتباطی بخشی از خدمت‌رسانی به مردم است که امیدواریم شهرداری نیز در این زمینه با اپراتورها همکاری لازم را داشته باشد.