کدخبر: ۱۱۰۹۰۰ لینک کوتاه

با حضور واعظی:

پروژه‌های ارتباطی کرمان با اعتباری بالغ بر ۱۴۴۰ میلیارد ریال بهره برداری شد

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات که به مناسبت دهه مبارک فجر به استان کرمان سفر کرده است با حضور در سالن شهید مرتضوی استانداری کرمان پروژه های ارتباطی و مخابراتی این استان راافتتاح کرد.

به گزارش «اقتصادنیوز» پروژه‌های ارتباطی استان کرمان در قالب پروژه‌های زیر ساخت، پست، پست بانک، مخابرات و اپراتورهای تلفن همراه با ارزشی بالغ بر 1440 میلیارد ریال مورد بهره برداری قرار گرفت.

توسعه پهنای باند دیتا اپراتورها به ظرفیت 800 مگابیت، توسعه و تکمیل زیرساخت برق در 10 مراکز استان، توسعه ظرفیت پورت های پرسرعت ADSL، توسعه شبکه فیبر نوری به میزان تقریبی 424 کیلومتر، تاسیس و توسعه مراکز تلفن ثابت و شبکه کابل، تامین ارتباط تلفنی 2 روستا، افتتاح توسعه بخش core توسط همراه اول و ایرانسل، افتتاح پروژه های توسعه بخشی transport در 110 نقطه توسط همراه اول، افتتاح پروژه های توسعه و نوسازی بخش bss  و ran در بیش از 70 نقطه توسط همراه اول، افتتاح پروژه‌های توسعه بخشی RNC و BSC  در یک نقطه توسط همراه اول، راه اندازی 10 سایت مخابراتی رایتل، گسترش نسل سوم در چهار شهر توسط ایرانسل، نوسازی شبکه IP، ارتقاء و توسعه شبکه انتقال توسط ایرانسل و.... از جمله این طرح‌ها و پروژه‌ها است.
 
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در این جلسه ضمن تبریک ایام دهه فجر و گزامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب گفت: خوشبختانه با همدلی بین مسئولین استان کرمان این استان مسیر توسعه را به سرعت خواهد پیمود.
 
وی با ابراز خرسندی از حضور در کرمان گفت: زیرساختهای استان با وزارت ارتباطات و دولت و فعالیت با بخش خصوصی است.
 
واعظی با رد تصدی گری دولت گفت: ما به عنوان دولت قصد داریم آنچه که قول و وعده می دهیم با حمایت از بخش خصوصی و فعالان حوزه های مختلف از جمله حوزه ICT عملیاتی گردد و به مردم خدمات لازم را بدهیم.