کدخبر: ۱۱۰۹۳۸ لینک کوتاه

معایب و محاسن پدفون‌ها

چرا پدفون نخریم؟

پدفون‌ها محصولات خاصی هستند و شاید گزینه انتخابی کسانی باشند که یک تلفن‌همراه و یک تبلت خوب می‌خواهند. اما استفاده از پدفون‌ها مشکلات خاص خود را نیز خواهد داشت که هنگام خرید باید به آن‌ها توجه کرد.

سیدامیر اشراقی: امروزه بسیاری از کاربران بر سر دوراهی خرید یک تلفن‌همراه عالی یا تبلت قرار می‌گیرند. با توجه به میزان بودجه‌ای که برای خرید در نظر می‌گیرند، راه‌های زیادی پیش‌روی آن‌ها خواهد بود.

به عنوان مثال پدفون‌ها که از شرکت ایسوس ارایه شده‌اند می‌توانند نظر بسیاری را برای خرید گوشی و تبلت با یک خرید جلب کند. می‌شود تصور کرد با خرید یک پدفون، هم یک گوشی بسیار خوب خواهید داشت و هم یک تبلت.

خرید پدفون مزایای قابل توجهی دارد. مثلا یکپارچگی اطلاعات. کلیه اطلاعات شما روی یک ابزار خواهد بود و در دو قالب تلفن همراه و تبلت در دسترس شما است. در واقع تبلت فقط یک صفحه نمایش بزرگتر به علاوه یک باتری و یک دوربین جلو برای مکالمه ویدئویی است که از سخت‌افزار تلفن‌همراه برای پردازش استفاده می‌کند.

به نظر می‌رسد با خرید پدفون با یک تیر چند نشان زده‌اید. از یک طرف از شر انتقال اطلاعات میان تبلت و تلفن‌همراه راحت می‌شوید و از طرفی هر دو محصول را در اختیار دارید. در ضمن پدفون‌های خوب موجود در بازار، سخت افزار بسیار قوی و قابل قبولی دارند و تقریبا تمامی انتظارات شما از یک تلفن همراه را برآورده می‌کنند.

اما استفاده از پدفون مشکلاتی را نیز خواهد داشت و تنها کسی که بیش از پنج یا شش ماه از این محصول استفاده کند می‌تواند درباره این مشکلات نظر دهد. باید بگوییم سخت افزار این تلفن همراه بسیار قوی‌تر از حد انتظار است. علی‌رغم استفاده از برنامه‌های سنگین اصلا هنگ نمی‌کند و سرعت بسیار خوبی دارد. 

صفحه نمایش بسیار با کیفیت است و هم تلفن ‌همراه و هم تبلت شما را تحت تاثیر قرار می‌دهد. دوربین این پدفون کیفیت بسیار بالایی دارد اما بزرگترین مشکلی که در استفاده از پدفون2 آزار دهنده است، همین دوربین است. مشکل این است که پشت لنز گرد و غبار می‌نشیند. این یک مشکل شایع در میان پدفون‌ها است.

یکی از کاربران در همین باره می‌گوید: « طی یک‌سال و نیم استفاده، من تاکنون 4 مرتبه مجبور به باز کردن تلفن‌همراه و تمیز کردن لنز شده‌ام.» 

این تنها مشکل در استفاده از پدفون‌ها نیست و باید نکات دیگری را نیز گوشزد کرد. باتری تلفن در هنگام استفاده از خود تلفن عملکرد قابل قبولی دارد و حدود یک‌روز و نیم با استفاده تقریبا زیاد دوام می‌آورد اما هنگامی که در داک تبلت قرار می‌گیرد به شدت باتری مصرف می‌کند. باتری داک تبلت نیز علی‌رغم اینکه قرار است در حالتی که باتری پدفون تمام می‌شود وظیفه تامین انرژی مورد نیاز را به عهده گیرد، باتری پدفون را شارژ نمی‌کند.

بالا رفتن دما و داغ شدن گوشی هنگام استفاده بسیار کم رخ می‌دهد. اما هنگامی که در داک تبلت قرار می گیرد تا حدی داغ می‌شود.

مشکل دیگری که یکی از کاربران در استفاده از پدفون‌ تجربه کرده است. اندازه و وزن تبلت است. هنگامی که تبلت بزرگ می‌شود وزن آن نیز زیاد می‌شود، حمل و نقلش آزار دهنده خواهد بود و استفاده از آن را برای مدت طولانی سخت می‌کند. به همین دلیل این تبلت 10 اینچی ممکن است برای شما کارایی مورد نظر را نداشته و بسیار کم از تبلت استفاده کنید.