کدخبر: ۱۱۴۶۱۴ لینک کوتاه

تلاش گوگل برای حذف هزینه‌های رومینگ بین‌المللی

شرکت گوگل در حال مذاکره با اپراتورهای تلفن همراه است تا هزینه‌های رومینگ را به میزان قابل توجهی کاهش دهد.

هدف این شرکت ایجاد یک شبکه جهانی است که هزینه ارسال پیام، برقراری تماس و تبادل داده همراه صرف نظر از کشوری که کاربر به آن سفر کرده یکسان باشد و این امر به معنای حذف هزینه‌های سنگین رومینگ است.  

این شرکت به عنوان گام اول با Hutchison Whampoa مالک اپراتور همراه Three وارد مذاکره شده تا آمریکایی‌ها بتوانند از گوشی‌های همراه خود در خارج از این کشور بدون پرداخت هزینه اضافی استفاده کنند.
 
این دو غول فناوری قراردادی همه جانبه امضا کرده‌اند که به موجب آن بازار تلفن همراه آمریکا و پس از آن بسیاری از شبکه‌های مخابراتی در سراسر جهان متحول خواهند شد.
 
با توجه به اینکه Hutchison Whampoa شبکه‌های مخابراتی همراه متعددی را در انگلیس، ایرلند، ایتالیا، هنگ کنگ و ... اداره می‌کند یا در اداره آنها شریک است عملی شدن چنین طرحی منافع فراوانی برای کاربران تلفن همراه خواهد داشت و البته گوگل نیز می‌تواند از این طریق بر میزان نفوذ خود در دنیای مخابرات بیفزاید و اطلاعات بیشتری در مورد مشترکان همراه کسب کند.
 
به نظر می‌رسد با حذف هزینه‌های رومینگ بین المللی گوگل راحت‌تر می‌توان شبکه مخابراتی خاص خود را تاسیس کند. این شرکت از زیرساخت‌های موجود برای پیشبرد این طرح در داخل و خارج آمریکا بهره خواهد برد. با راه اندازی این شبکه گوگل می‌تواند رقبایی همچون AT&T  و  Verizon را برای کاهش هزینه ارائه خدمات تحت فشار قرار داده و مشترکان آنها را جذب خود کند.

منبع: فارس