کدخبر: ۱۱۵۵۵۴ لینک کوتاه

افشای جنگ تبلیغاتی صهیونیستها علیه ایران در اسناد ویکی‌لیکس از سونی

در مجموع در ۲۵۸ سند هک شده سونی پیکچرز اطلاعاتی در مورد ایران وجود دارد که در اکثر آنها اخبار و تبلیغات سوء از سوی سازمان‌ها و گروه‌های صهیونیستی علیه جمهوری اسلامی به عمل آمده است.

چند ماه بعد از هک شدن سرورهای سونی پیکچرز، حالا اطلاعات به سرقت رفته از این طریق در سایت ویکی لیکس قرار گرفته و شرکت سونی این رویداد را محکوم کرده است.
 
سایت ویکی لیکس که قبلا اسناد محرمانه ارتش و سفارتخانه های آمریکا را منتشر کرده بود، حالا یک پایگاه داده جدید راه اندازی کرده که آرشیو سونی نام دارد و کاربران به راحتی می‌توانند در درون آن به جستجو پرداخته و اطلاعات مورد نظر را بیابند.
 
در حال حاضر 30287 سند مربوط به سونی پیکچرز و 173132 ایمیل ارسالی و دریافتی آن از همین طریق در دسترس است. همچنین 2200 آدرس ایمیل سونی هم در دسترس علاقمندان قرار گرفته است.
 
جولیان آسانژ موسس و مالک ویکی پدیا در اطلاعیه‌ای که به همین منظور منتشر کرده، تصریح کرده که این آرشیو نشانگر گردش کار داخلی یک شرکت تاثیرگذار بین المللی است. این امر دارای اهمیت زیادی است و در مرکز یک منازعه سیاسی قرار دارد. اسناد مذکور متعلق به عموم است و ویکی لیکس دسترسی به آنها را تضمین می کند.
 
امکانات جستجوی ویکی لیکس در این زمینه جستجوی ایمیل ها، اسناد و ... را ممکن می کند. به عنوان مثال با جستجوی کلمه ایران مشخص می شود که حامیان اسراییل با ارسال انبوهی از ایمیل های تبلیغاتی در مورد فعالیت های صلح آمیز هسته‌ای کشورمان برای مدیران سونی تلاش کرده‌اند برای کمپین‌های تبلیغاتی خود از سونی مبالغی دریافت کنند. در مجموع در 258 سند هک شده سونی پیکچرز اطلاعاتی در مورد ایران وجود دارد که در اکثر آنها اخبار و تبلیغات سوئی از سوی سازمان‌ها و گروه‌های صهیونیستی و به خصوص theisraelproject.org  علیه جمهوری اسلامی به عمل آمده است.
 
در بیانیه محکومیت سونی حمله هکری به سونی پیکچرز اقدامی جنایتکارانه توصیف شده و این ادعا که اسناد و ایمیل های یاد شده به عموم تعلق دارند نیز رد شده است. سونی هدف از این اقدامات را آسیب زدن به سونی و کارکنانش توصیف کرده و تاکید شده که سونی برای حفظ امنیت و حریم شخصی خود و کارمندانش خواهد جنگید. این شرکت ویکی لیکس را به پیگرد قضایی نیز تهدید کرده است.

منبع: فارس