کدخبر: ۱۲۴۵۷۳ لینک کوتاه

مدیر شرکت هوایی پیام:

شهر ICT ایجاد می‌شود

مدیر عامل شرکت خدمات هوایی پیام درباره اهداف توسعه این شرکت گفت: در برنامه پنج ساله ششم ایجاد شهر ICT به عنوان قطب اول منطقه دیده شده است.

محمدعلی مختاری با اشاره به برنامه پنج‌ساله ششم از ایجاد شهر ICT خبر داد و گفت: با این برنامه، منطقه ویژه پیام به جایگاه مناسب اقتصادی، علمی و فناوری در بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات خواهد رسید.

او چشم‌انداز شرکت را به عنوان مرکزی فعال و تاثیرگذار در ارتباطات و فناوری اطلاعات دانست و افزود: توسعه اقتصادی با استفاده از قوانین منطقه ویژه و کاربردی کردن اراضی و خدمات فرودگاهی در اولویت قرار دارد.

او با اشاره به مطالعات مقدماتی طرح شناخت، تهیه و تنظیم شرح خدمات شرکت و آماده‌سازی و ایجاد زیرساخت‌های منطقه ویژه در 96 هکتار، اظهار داشت: با افزایش ظرفیت فرودگاهی به 38 هکتار در رمپ تاکسیوی، آشیانه‌ها و احداث و تجهیز سالن ترانزیت فرودگاه و ساختمان پنجره واحد گمرکی و استقرار سازمان الکترونیکی شرکت، گام‌های خوبی برای توسعه برداشته شده که زمینه فعالیت بنگاه‌های اقتصادی بخش عمومی غیردولتی، خصوصی و تعاونی را فراهم آورده است.

مدیر عامل شرکت خدمات هوایی پیام با تاکید بر اینکه این شرکت در بعد ملی به عنوان یکی از مناطق و فرودگاه‌های فعال به ویژه در حوزه حمل بار و توسعه اقتصادی مطرح است، خاطر نشان ساخت: در سال 92 بعد از فرودگاه مهرآباد، مقام دوم را با بیش از 57 هزار پرواز در نشست و برخاست هواپیما در بین 61 فرودگاه کشور کسب کرده و در بعد منطقه‌ای و استانی هم با استقرار گمرکات استان البرز و فعالیت صادرات و واردات به عنوان قطب اقتصادی به شمار می‌رود.

منبع: تسنیم