کدخبر: ۱۲۴۹۵۹ لینک کوتاه

۵ روش موثر برای خالی نگه داشتن حافظه آیفون

اگر جزو کاربران آیفون هستید، ممکن است قصد داشته باشید در ماه سپتامبر سیستم عامل خود را به iOS۹ ارتقا دهید و یا انتظار داشته باشید هنگام عکس گرفتن، با مشکل پاک کردن عکس های قدیمی روبرو نشوید. بنابراین به یک حافظه خالی و شسته و رفته احتیاج دارید.

به گزارش اقتصادنیوز، اگر جزو کاربران آیفون هستید، ممکن است قصد داشته باشید در ماه سپتامبر سیستم عامل خود را به iOS9 ارتقا دهید و یا انتظار داشته باشید هنگام عکس گرفتن، با مشکل پاک کردن عکس‌های قدیمی روبرو نشوید. بنابراین به یک حافظه خالی و شسته و رفته احتیاج دارید. اما متاسفانه اکثر کاربران آیفون با مشکل کمبود حافظه مواجه هستند که در اینجا قصد داریم به چند روش موثر در خالی نگه داشتن حافظه بپردازیم.

پیام‌های خود را تا ابد ذخیره نکنید
آیفون‌ها به صورت پیش‌فرض تمامی پیام‌های متنی که ارسال یا دریافت کرده اید را ذخیره می کنند. قطعاً هیچ یک از کاربران گوشی‌های هوشمند، به بررسی پیام‌های 15 ماه قبل نیاز پیدا نخواهند کرد و منطقی نیست که بخش زیادی از حافظه خود را به آنها اختصاص دهید. برای جلوگیری از ذخیره ابدی پیام‌ها در آیفون، به بخش Settings رفته و گزینه Messages را باز کنید. در این بخش گزینه Message History را در پایین صفحه پیدا کنید و Keep Messages را باز کنید. در این قسمت می‌توانید گزینه Forever را به یک سال یا 30 روز تغییر دهید. بعد از انجام این تنظیمات، سیستم از شما خواهد پرسید که آیا مایل به حذف پیام‌های قدیمی هستید؟ در جواب این سوال می‌توانید گزینه Delete را انتخاب کنید.

عکس‌ها را دو بار ذخیره نکنید
اگر از حالت HDR آیفون خود زیاد استفاده می‌کنید یا جزو کاربران فعال اینستاگرام هستید، حتماً متوجه شده اید که آیفون شما به صورت خودکار، یک عکس را دوبار ذخیره می‌کند. برای جلوگیری از ذخیره عکس‌های تکراری، به قسمت Settings بروید و بخش Photos & Camera را باز کنید. در قسمت پایین صفحه، تیک کنار گزینه Keep Normal Photo را بردارید.

برای جلوگیری از ذخیره سازی عکس‌های تکراری اینستاگرام، اپلیکیشن اینستاگرام را باز کنید و در قسمت Settings تیک کنار گزینه Save Original Photos را بردارید.

حافظه پنهان مرورگر خود را پاک کنید
اگر اکثر مواقع از مرورگر سافاری استفاده می کنید، آیفون شما تاریخچه و اطلاعات جستجوهایی که به آنها احتیاجی ندارید را ذخیره خواهد کرد. برای پاک کردن حافظه پنهان مرورگر سافاری، به بخش Settings رفته و Safari را باز کنید. در این لیست گزینه Clear History and Website Data را انتخاب کنید.

اگر به جای سافاری از کروم استفاده می‌کنید، اپلیکیشن کروم را باز کنید و روی آیکون منو که در گوشه بالا سمت راست قرار گرفته ضربه بزنید. گزینه History را باز کنید و Clear Browsing Data را انتخاب کنید.

اطلاعات آفلاین خود را پاکسازی کنید
به گزارش شاتلند، ممکن است شما اطلاعات آفلاین را برای اپلیکیشن‌هایی که تنها به صورت آنلاین از آنها استفاده می‌کنید، ناآگاهانه ذخیره کنید. برای مثال، لیست خواندنی‌های آفلاین سافاری می‌تواند حجم زیادی از صفحات غیرضروری وب را ذخیره کند تا در مواقعی که آفلاین هستید، به آنها دسترسی داشته باشید. برای پاک کردن لیست آفلاین سافاری، باید به قسمت Settings بروید و گزینه های General > Usage > Manage Storage > Safari را به ترتیب باز کنید. در این قسمت، گزینه Offline Reading List را به سمت چپ بکشید و گزینه Delete را انتخاب کنید تا حافظه پنهان مرورگر شما خالی شود. برای حذف جداگانه هر صفحه در لیست، باید پس از باز کردن اپلیکیشن سافاری به بخش Reading List بروید و هر ردیف را به صورت جداگانه پاک کنید.

اپلیکیشن استپاتیفای نیز اطلاعات آفلاین را ذخیره می‌کند و شما می‌توانید انتخاب کنید که کدام پلی لیست‌ها در وضعیت آفلاین نیز قابل دسترس باشند. برای پاک کردن این اطلاعات غیر ضروری نیز می‌توانید وارد اپلیکیشن اسپاتیفای شوید و پلی لیست‌هایی که نمی خواهید به صورت آفلاین فعال باشند را حذف کنید. در بالای هر پلی لیست، گزینه ای به نام Available Offline وجود دارد که باید آن را خاموش کنید.

اپلیکیشن ها و اطلاعات خود را به صورت گزینشی پاک کنید
بسیاری از روش‌های ذکر شده در بالا، تنها بخش کوچکی از حافظه شما را آزاد می‌کنند و اگر واقعا قصد دارید میزان زیادی از حافظه خود را خالی کنید، باید برنامه های واقعی که فضای زیادی اشغال می‌کنند را پاک کنید. معمولاً اپلیکیشن‌ها، عکس‌ها، ویدیوها، پادکست ها و آهنگ‌ها می‌توانند عمده فضای حافظه آیفون شما را اشغال کنند. برای انتخاب فایل‌هایی که حجم زیادی را اشغال کرده‌اند، می‌توانید در قسمت Settings به General > Usage> Manage Data مراجعه کنید و فایل‌های با حجم بالاتر را برای پاک کردن انتخاب کنید. در منوی اپلیکیشن‌ها در این قسمت، می‌توانید هر کدام از برنامه‌ها را انتخاب و پاک کنید. فایل‌هایی که در بالای لیست قرار گرفته‌اند حجم سنگین‌تری دارند و برای مثال، اگر در ردیف اول گزینه Photos & Camera را مشاهده کنید متوجه خواهید شد که باید تعدادی از عکس‌های خود را حذف کنید تا حافظه آیفون شما به حالت عادی بازگردد.