کدخبر: ۱۲۹۷۹۳ لینک کوتاه

عضو کارگروه فیلترینگ پاسخ داد:

آیا امروز تلگرام فیلتر می‌شود؟

عضو کارگروه فیلترینگ گفت: قرار است امروز جلسه‌ای در خصوص بررسی امکان فیلترینگ تلگرام در کارگروه فیلترینگ تشکیل شود اما هنوز مشخص نیست در این باره چه تصمیمی اتخاذ خواهد شد.

به گزارش اقتصادنیوز، انتشار اخباری مبنی بر تشکیل جلسه کارگروه فیلترینگ برای بررسی فیلترینگ پیام رسان تلگرام، در حالی مطرح شده است که یک عضو کارگروه فیلترینگ می گوید در جلسه امروز قصد داریم این موضوع را بررسی کنیم اما هنوز مشخص نیست در این باره چه تصمیمی اتخاذ خواهد شد.

محمد علی اسفنانی عضو کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه فضای مجازی در گفت‌وگو با اقتصادنیوز درباره جلسه امروز این کارگروه مبنی بر فیلترینگ تلگرام اظهار کرد:‌ قرار است امروز(چهارشنبه)، جلسه‌ای در خصوص بررسی امکان فیلترینگ تلگرام در کارگروه فیلترینگ تشکیل شود.

او افزود: باید منتظر ماند تا ببینیم در نهایت اعضای کارگروه در این جلسه چه تصمیمی می گیرند از حالا نمی توان گفت رای نهایی اعضای کارگروه فیلترینگ چیست.

این عضو کارگروه فیلترینگ تاکید کرد: تا به حال کارگروه فیلترینگ تصمیمی در خصوص فیلترینگ تلگرام نگرفته است و اگر اختلالاتی بوده بر اثر اشکالات سرور اصلی این پیام رسان بوده است.

او گفت: همچنین اشکالات داخلی در شبکه اینترنت کشور نیز،‌ می‌‌تواند در اختلالات و کندی‌های اخیر تلگرام نقش ایفا کرده باشد.