کدخبر: ۱۰۱۲۷۸ لینک کوتاه

با افزایش ۴۳دلاری طی دو روز گذشته

طلای جهانی ۱۳۱۳ دلار شد

قیمت جهانی طلا در معاملات امروز به ۱۳۱۳ دلار در هر اونس رسید که این رقم نسبت به روز چهارشنبه افزایش ۴۳ دلاری داشته است.

به گزارش اقتصادنیوز، قیمت طلا در معاملات امروز بازار جهانی به 1313 دلار در هر اونس رسید و در مسیر ثبت بهترین عملکرد هفتگی خود در طی سه ماه گذشته قرار گرفت.

قیمت فلز زرد از چهارشنبه تاکنون 43 دلار افزایش داشته است. میزان افزایش قیمت طلا طی هفته جاری تاکنون سه درصد بوده است. طلا در روز پنجشنبه بزرگ‌ترین جهش قیمت خود از ماه سپتامبر تاکنون را تجربه کرد.

پس از آنکه فدرال‌رزرو آمریکا اعلام کرد که ممکن است برای بازه زمانی طولانی‌تری نرخ‌های بهره را پایین نگاه دارد، ارزش دلار آمریکا تحت فشار قرار گرفت و قیمت طلا افزایش قابل‌ملاحظه‌ای یافت.

یک تاجر طلا در هنگ‌کنگ به رویترز گفت: «تقاضا اندکی بهتر از زمانی است که قیمت‌ها در حدود 1270 دلار ثابت مانده بود، اما با این افزایش قیمت به بالای 1300 دلار ما شاهد کاهش خرید بوده‌ایم.»

در اتفاقی که حکایت از ضعیف شدن تقاضا دارد، قیمت طلای چین به پایین‌تر از قیمت شاخص جهانی رسیده است.

یک مقام آگاه در اتحادیه طلای چین گفت، تقاضا برای طلا از جانب بخش خصوصی چین که در سال گذشته میلادی از هند پیشی گرفت و به مقام اول مصرف‌کننده طلای جهان دست یافت، امسال رشد محسوسی را شاهد نخواهد بود و حتی ممکن است با کاهش تقاضا مواجه شود.

در میان دیگر فلزات گرانبها، قیمت نقره پس از افزایش چهاردرصدی در جلسه گذشته اندکی تغییر کرد، در حالی که قیمت فلزات گروه پلاتین نیز پس از افزایش ناگهانی جلسه قبل، اندکی کاهش داشت.