کدخبر: ۱۰۱۸۵۹ لینک کوتاه

اوراق تبعی سهام همراه در بورس عرضه شد

نماد معاملاتی اوراق تبعی سهام شرکت ارتباطات سیار ایران، همراه۳۱۰، قیمت اعمال ۳۱ هزار و ۹۸۵ ریال و تاریخ اعمال سوم دی ماه ۹۳ است.

به گزارش اقتصاد نیوز، در راستای پوشش ریسک و حمایت از سرمایه گذاران، از هفتم تیرماه، عرضه اوراق اختیار فروش تبعی سهام شرکت ارتباطات سیار ایران در بورس اوراق بهادار آغاز شد.

نماد معاملاتی این اوراق، همراه310، قیمت اعمال 31 هزار و 985 ریال و تاریخ اعمال سوم دی ماه 93 است. بر اساس این اطلاعیه دوره معاملاتی از هفتم تیرماه تا اول دی ماه است و سقف خرید هم 20 هزار اختیار فروش برای هر کد معاملاتی اعلام شده است. این در حالی است که در صورت خرید بیش از این تعداد، مازاد آن در تعهد عرضه کننده نیست.

بنا برا اعلام پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه، در این اطلاعیه، حداقل حجم عرضه روزانه پانصد هزار اختیار فروش تا زمان اتمام کل حجم عرضه است که 10 میلیون اختیار فروش اعلام شده است. شرکت مهر اقتصاد مبین، عرضه کننده این اوراق و کارگزاری آبان، کارگزار عرضه کننده آن است.

شرایط تسویه تعهدات در تاریخ اعمال، به صورت پرداخت مابه التفاوت قیمت اعمال و قیمت پایانی سهم پایه به دارنده اختیار فروش تبعی به صورت نقدی یا به صورت غیرنقدی از طریق انتقال سهم پایه از سوی عرضه کننده به دارنده اوراق یا انتقال سهم با قیمت اعمال از دارنده اختیار فروش تبعی به عرضه کننده بر حسب اعلام فروشنده است.

یادآور می شود، این اوراق، معاملات ثانویه نداشته و خریداران حق فروش مجدد این اوراق را ندارند. ساعت معاملات هم 9 الی 13 بوده و فقط عرضه کننده مجاز به فروش است. به علاوه، کارمزد کارگزاران خریدار و فروشنده هر کدام 0.4 درصد است و از حق نظارت سازمان و سایر هزینه های معاملات معاف است.