کدخبر: ۱۰۲۰۶۰ لینک کوتاه

شاخص به نیمه کانال ۷۳ هزار واحدی نزدیک شد

تداوم رشد بازار سهام

در بازار امروز(چهارشنبه) بازهم پتروشیمی ها صدر نشین بودند و بیشتر تاثیر مثبت را بر روند رشد شاخص گذاشتند.

به گزارش اقتصاد نیوز، شاخص بورس در هفته جاری برخلاف هفته قبل روند رو به رشدی را سپری کرد. در آخرین روز معاملات نیز با ۳۹۰ واحد افزایش به نزدیک نیمه کانال سه هزار واحدی رسید تا سهامداران تالار شیشه ای روز پایانی معاملات این هفته را با شیرین کامی به آخر برسانند.

در این بین نیز درخشش گروههای پتروشیمی بر اثر تصمیمات دولت و مجلس در جهت حمایت از بورس سبب شد تا نه‌تنها از ریزش شاخص جلوگیری شود بلکه رنگ سبز اکثر معاملات بازار را فراگیرد.

در بازار امروز(چهارشنبه) بازهم پتروشیمی‌ها صدر نشین بودند و بیشتر تاثیر مثبت را بر روند رشد شاخص گذاشتند. به‌طوریکه نماد «تاپیکو» با 103 واحد رشد بیشترین تاثیر مثبت بر شاخص را گذاشت.

خودرویی ها که در چند روز اخیر نقش قابل توجهی در جلوگیری در ریزش بازار داشتند و رونق با اعلام قیمت‌های جدید خودرو به معاملات این گروه برگشته بود امروز در ساعات اولیه آغاز معاملات روند به رشدی داشتند و حتی با صف خرید سنگین نیز مواجه شدند.

با این حال اعلام خبر ا اعلام مخالفت رئیس جمهور با افزایش قیمت شرکت‌های خودروسازی به دلیل پایین بودن کیفیت شان نسبت به خودروهای خارجی باعث شد تا صف خودرویی ها جمع شود و در ادامه سهام این شرکت‌ها با کاهش قیمت مواجه شد.

بدین ترتیب در پایان معاملات امروز کل شاخص بورس با تداوم روند صعودی به 73 هزار و 416 رسید و ارزش بازار نیز به بیش از 347 هزار میلیارد تومان رشد کرد.

شاخص فرابورس نیز 9 واحد در معاملات امروز مثبت شد و به 782 واحد رسید. در این بازار نیز باز هم پتروشیمی‌ها بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص گذاشتند که می‌توان به نمادهای «مارون»، «جم »و «زاگرس »اشاره کرد.