کدخبر: ۱۰۳۰۸۷ لینک کوتاه

بورس غوطه ور در رکود

شاخص بورس با ۳۱۲ واحد ریزش در آستانه سقوط به کانال ۷۳ هزارواحدی قرار گرفت.

به گزارش «اقتصادنیوز»، رکود معاملات در تالار شیشه‌ای سایه سنگینی انداخته است؛ به‌ طوری‌ که شاخص همچنان با افزایش بازدهی منفی مواجه است.

رکورد معاملات در تالار شیشه‌ای در حالی از هفته گذشته افزایش یافته است که در هفته گذشته شاخص بورس با کاهش 0.34درصدی مواجه شد.

بر این اساس روند ریزش و افت معاملات در بازار سهام همچنان ادامه دارد و در آغاز هفته جاری نیز با ریزش 312 واحدی همچنان در کانال 74 هزار واحدی درجا زده است.

در بازار روز شنبه باز هم گروه‌های بزرگ چون بانکی‌ها، خودرویی‌ها و پتروشیمی بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص گذاشتند.

بدین ترتیب در معاملات امروز بازار سهام شرکت‌های صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس، بانک پاسارگاد، فولاد مبارکه، مپنا، نفت، گاز و پتروشیمی تامین، ایرانخودرو، نفت و گاز پارسیان، سایپا، گروه مدیریت سرمایه‌گذاری امید، بانک صادرات و ملت بیشترین سهم در ریزش شاخص را داشتند.

افت ارزش معاملات و ریزش قیمت در بازار روز شنبه در اکثر گروهها حاکم بود و علاوه بر نمادهای بانکی، پتروشیمی و خودرویی در دیگر نمادها چون فنی مهندسی، فلزی و معدنی ریزش شاخص قابل توجه بود.

شاخص فرابورس البته در بازار منفی امروز با یک واحد رشد مثبت مواجه شد و به رقم 794 واحد رسید، این موضوع نیز به علت اثر مثبت شرکت‌های پتروشیمی جم و توسعه خدمات دریایی و بندری سینا بود.