کدخبر: ۱۱۰۲۲۰ لینک کوتاه

اعلام دلایل تعدیل منفی «فساپا»

کاهش مقدار فروش در کالاهای دارای سود مطلوب و افزایش قیمت تمام شده فروش موجب شد پیش بینی درآمد هر سهم شرکت گروه صنعتی سپاهان در بهمن ماه امسال در مقایسه با پیش بینی قبلی معادل ۳۵ درصد کاهش یابد.

به گزارش «اقتصاد نیوز»، شرکت گروه صنعتی سپاهان پیش بینی درآمد هر سهم سال مالی منتهی به ۲۹ اسفند ماه ۹۳ را با سرمایه ۳۰۰ میلیارد ریال در بهمن و اسفند ماه ۹۲ مبلغ ۱۴۲۸ ریال و با سرمایه ۵۰۰ میلیارد ریال در اردیبهشت ماه ۹۳ مبلغ ۸۵۷ ریال، در مرداد ماه ۹۳ مبلغ ۸۵۶ ریال و در مهر و آبان ماه ۹۳ بصورت حسابرسی شده مبلغ ۵۱۳ ریال اعلام کرده بود.

این رقم در بهمن ماه امسال مبلغ ۳۳۴ ریال اعلام شده است و طی دوره ۹ ماهه با اختصاص ۲۵۶ ریال سود به ازای هر سهم معادل ۷۷ درصد از پیش بینی‌هایش را محقق کرد.

این شرکت در خصوص دلایل تعدیل اخیر اعلام کرده است؛ کاهش مقدار فروش در کالاهای دارای سود مطلوب و افزایش قیمت تمام شده فروش به دلیل عدم تامین مواد اولیه از طرف تولید کنندگان داخلی و خرید از بازار آزاد که موجب کاهش ۳۲ درصد سود ناویژه و ۳۵ درصد سود ویژه شد از عوامل کاهش ۳۵ درصدی پیش بینی‌های این شرکت شد.

«فسپا» پیش بینی درآمد هر سهم سال مالی ۹۲ را با سرمایه ۳۰۰ میلیارد ریال مبلغ ۹۳۳ ریال، و با سرمایه ۵۰ میلیارد ریال مبلغ ۸۶۰ ریال اعلام کرده بود که مطابق صورتهای مالی حسابرسی نشده مبلغ ۸۲۷ ریال محقق شده است.