کدخبر: ۱۱۳۲۰۱ لینک کوتاه

تالار شیشه‌ای در هفته‌ای که گذشت

لبخند مذاکرات هسته ای به بورس

بورس با صعود ۲۱۸ واحدی هفته را به پایان برد تا به این ترتیب شاخص، صعود خبرسازی در پایان هفته داشته باشد.

بازار سرمایه در شرایطی آخرین روز کاری هفته را پشت سر گذاشت که بار دیگر به سطح 64 هزار واحدی بازگشت.  این بازگشت در شرایطی برای بورس رقم خودر که به زعم بسیاری از تحلیل گران بازار این اتفاق در پس گمانه زنی هایی که در رابطه با روند مثبت مذاکرات هسته ای ایران با 1+5 صورت گرفت به وقوع پیوست.

بر این اساس فعالان بازار با نگاهی خوش بینانه به فعالیت خود را در بورس ادامه دادند تا شاخص بازار سرمایه با 218 واحد افزایش بار دیگر بازگشتی دل انگیز به کانال 64 هزار واحدی داشته باشد.

این اتفاق در حالی برای بازار سرمایه به ثبت رسید که بررسی درصد تغییرات هفتگی بورس نشان می دهد 0.1 درصد رقمی است که رونند کم نوسانی نسبت به فته ماقبل است.

گفتنی است بازار سرمایه آخرین روز کاری هفته جاری را با معامله 289 میلیون سهم به ارزش 64 میلیارد و 800 میلیون تومان به پایان برد تا به این ترتیب شاخص صعود خبرسازی در پایان هفته داشته باشد.

نماد هلدینگ خلیج‌فارس در میان هفت نماد تاثیر‌گذارتر بازار سهام با 79.26 واحد بیشترین تاثیر را بر روند مثبت شاخص به جا گذاشت و نمادهای پارسان، کگل، تاپیکو و وغدیر دیگر نمادها با تاثیر بالا در بازار به شمار رفتند. گروه‌های خودرویی و مالی همچنان به‌عنوان برترین گروه‌های صنعتی به شمار می‌روند. همچنین در ادامه شرکت تولید محور خودرو بیشترین تقاضا و پتروشیمی فناوران برترین عرضه روزانه را به خود اختصاص دادند.

این شرایط مناسب بورس در آخرین روز کاری هفته جاری در حالی اتفاق اقتاده که بر اساس تحلیل کارشناسان بازار سرمایه در یک سال گذشته با افت 19 درصدی شاخص کل از ارزش بسیاری از سهم‌های صنایع مهم کاسته شد. این افت 19 درصدی شاخص در نهایت منجر به این شد تا صف‌های فروش طولانی و بی‌سابقه در بین سهامداران تشکیل شود.
منبع:خبرآنلاین