کدخبر: ۱۱۴۶۰۲ لینک کوتاه

در دقایق ابتدایی معاملات امروز بازار سهام

شاخص بورس ۷۱ هزار واحدی شد

شاخص کل بورس و اوراق بهادار در اولین دقایق معاملات امروز با رشد ۱۰۷۱ واحد به کانال ۷۱ هزار واحد صعود کرد.

به گزارش اقتصادنیوز، شاخص کل بورس امروز در اولین دقایق معاملات با رشد بیش از 1000 واحد به کانال ۷۱ هزار واحد رسید.

ادامه رشد طلایی شاخص همچنان در بازار امروز ادامه دارد و شرکت های  پالایش نفت بندرعباس، سرمایه گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین، گسترش نفت و گاز پارسیان، بانک ملت، ملی‌ صنایع‌ مس‌، بانک پاسارگاد، شرکت ارتباطات سیار ، مخابرات ایران، بانک صادرات و ایران‌ خودرو  تا این لحظه بیشترین تاثیر مثبت را در رکورد شکنی امروز نماگر بازار سرمایه داشته اند.

همچنین تا این لحظه از معاملات تعداد 1226 میلیون سهم و حق تقدم به ارزش 224 میلیارد تومان در 41 هزار نوبت دادو ستد شده است. 

ادامه رشد بازار درحالیست که محمد فطانت رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در این زمینه با اشاره به این که در روز شنبه و در اولین روز پس از انتشار نتایج مذاکرات بازده ۳ درصدی و در روز یکشنبه نیز بازده ۳.۵ درصدی در بورس نصیب سهامداران شده است، تصریح کرد: تمام کسانی که در بازار سرمایه فعال هستند بر اساس استراتژی‌های منتج شده از شاخصه‌های اقتصادی و تصمیم های خود اقدام به خرید و فروش سهام می کنند.

وی با اعلام اینکه در هفته جاری و نیز هفته آینده عرضه های اولیه زیادی را در بازار سرمایه شاهد خواهیم بود، افزود: کسانی که در بورس فعال هستند از سطح بالای آگاهی برخوردارند، تجربه افت شاخص و قیمتها در سال گذشته بلوغ فکری سرمایه گذاران را بالا برد و این تجربه نصیب آنها شده است که در شرایط مختلف متناسب با فرصتهای سرمایه گذاری به درستی شرایط را تحلیل و با دید بلندمدت در بورس سرمایه گذاری کنند.

فطانت تاکید کرد: بنا داریم در روزهای پیش‌رو در عرضه اوراق بدهی و عرضه‌های اولیه شتاب بیشتری کنیم و بر این اساس در هفته جاری و نیز هفته آینده عرضه های اولیه زیادی را در بورس شاهد خواهیم بود که می تواند فرصت خوبی را برای سرمایه‌گذاران ایجاد کند.