کدخبر: ۱۱۴۶۶۷ لینک کوتاه

معامله بیش از ۵۰۷ میلیون ورقه بهادار در فرابورس ایران

در پایان معاملات امروز ۱۷ فروردین‌ماه، ۵۰۷ میلیون و ۶۰ هزار ورقه بهادار در ۴۷ هزار و ۷۵۵ نوبت دست به دست شد و ارزش آن به دو هزار و دو میلیارد ریال رسید.

به گزارش اقتصاد نیوز، در جریان معاملات امروز فرابورس ایران، 507 میلیون ورقه بهادار به ارزشی بالغ بر دو هزار میلیارد ریال مورد داد و ستد قرار گرفت.

 در پایان معاملات امروز 17 فروردین‌ماه، 507 میلیون و 60 هزار ورقه بهادار در 47 هزار و 755 نوبت دست به دست شد و ارزش آن به دو هزار و دو میلیارد ریال رسید.

گروه پتروشیمی سرمایه‌گذاری ایرانیان با معامله 142 میلیون و 200 هزار سهم به ارزش 303 میلیارد و 680 میلیون ریال بیشترین حجم و ارزش معاملات روز جاری را به خود اختصاص داد و شاخص فرابورس با کاهش 1.6‌درصدی روی رقم 784 واحد ایستاد.

بیشترین افزایش قیمت امروز مربوط به رشد پنج‌درصدی قیمت سهام توسعه خدمات دریایی و بندری سینا بود و سهام گروه پتروشیمی سرمایه‌گذاری ایرانیان و شرکت‌ پتروشیمی تهران بیشترین تاثیر مثبت را در شاخص فرابورس داشتند.

از سوی دیگر، پتروشیمی زاگرس، زغال سنگ پروده طبس، البرز بالک و شرکت صنایع غذایی مینو شرق با بیشترین کاهش قیمت روبه‌رو شدند.

همچنین، در بازار اوراق تسهیلات مسکن اغلب نمادها کاهش قیمت را تجربه کردند و هر ورقه حق تقدم تسهیلات مسکن در بازه 71 تا 74 هزار تومان معامله شد.

بازار اوراق با درآمد ثابت نیز شاهد معامله 202 هزار و 200 ورقه مشارکت سهماهه نارنجستان در روز جاری بود و بیشترین حجم معاملات ETF هم به صندوق سرمایه‌گذاری اطلس با خرید و فروش 353 هزار و 269 سهم اختصاص یافت.

این گزارش می‌افزاید، نماد معاملاتی شرکت سرمایه‌گذاری اقتصاد نوین، جهت برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام در روز چهارشنبه 19 فروردین، در پایان معاملات امروز متوقف و همچنین تعداد 131 میلیون و 641 هزار و 72 حق تقدم استفاده نشده شرکت توسعه بازرگانی آهن و فولاد میلاد در بازار پایه توافقی، بدون محدودیت دامنه نوسان قیمت معامله شد.