کدخبر: ۱۲۰۵۱۰ لینک کوتاه

مهمترین اقدامات پولشویی سازمان بورس اعلام شد

دبیر کمیته مبارزه با پولشویی سازمان بورس مهمترین اقدامات انجام شده این حوزه را اعلام کرد و از ارسال دو مورد گزارش معاملات مشکوک به دبیرخانه شورای عالی مبارزه با پولشویی خبر داد.

روح الله نجفی درباره مهمترین اقدامات انجام شده سال گذشته سازمان بورس برای اجرای دستورالعمل های مبارزه با پولشویی اظهار کرد: یکی از این اقدامات تدوین سیاست ها و رویه های شناسایی مشتریان در مجموعه نهادهای تحت نظارت بود که به تصویب واحد مبارزه با پولشویی سازمان رسیده است.

او ادامه داد: همچنین دو مورد گزارش معاملات مشکوک در بازار سرمایه شناسایی و به دبیرخانه شورای عالی مبارزه با پولشویی ارسال شده است.

او با بیان اینکه امکان اعلام جزییات این دو مورد پولشویی وجود ندارد، ادامه داد: علاوه بر این از 60 شرکت و مجموعه نهادهای تحت نظارت به منظور کنترل رعایت قوانین و مقررات مبارزه با پولشویی بازرسی به عمل آمده و گزارش و ترجمه های تخصصی در خصوص پولشویی و مباحث مربوط به آن تهیه و در اختیار جراید قرار گرفته است.

نجفی با بیان اینکه پیش نویس دستورالعمل شناسایی مشتریان خارجی تهیه و در هیات مدیره سازمان بورش مطرح شده ، ادامه داد: شاخص های معاملات و عملیات مشکوک بازنگری و برای مرکز اطلاعات مالی و مبارزه با پولشویی وزارت امور اقتصاد و دارایی ارسال شده است.

منبع: بورس پرس