کدخبر: ۱۲۰۵۲۴ لینک کوتاه

حاشیه‌های امروز در مجمعی که برگزار نشد 

امروز مجمع «خفناور»‌ به دلیل به حد نصاب نرسیدن مدعوین برگزار نشد و مدیران این شرکت بر خلاف روند سایر مجامع، از ورود افراد غیر سهامدار جلوگیری کردند. 

به گزارش اقتصادنیوز، امروز قرار بود مجمع عادی سالیانه شرکت مهندسی صنعتی روان فن آور که با نماد‌ «خفناور» در بورس اوراق بهادار مورد معامله قرار می گیرد برگزار شود. اما این مجمع، به دلیل به حد نصاب نرسیدن سهامدارن  مدعو برگزار نشد.

اختیارات قانونی به برگزار کنندگان این اجازه را می دهد که از ورود افراد غیر سهامدار جلوگری کنند،‌ اما در روند طبیعی بازار عموما برگزار کنندگان این امکان را به افراد می دهند که برای بررسی سهم به صورت آزاد در مجامع شرکت کنند. اما امروز مدیران شرکت مهندسی صنعتی روان فن آور از ورود افراد غیر سهامدار جلوگیری کردند.

یکی از افرادی که امروز می‌خواست در این مجمع شرکت کند و موفق نشد، به اقتصادنیوز گفت:‌ هدف من از حضور در این مجمع،‌ اطلاع یابی از موضوعاتی بود که صورت های مالی و آینده این سهم را روشن تر می کند.

او افزود: با توجه به این که این شرکت، یک شرکت تولید کننده قطعات خودرو است،‌ سوالاتی زیادی درباره موضوعاتی چون تولید شاتون های L90 و EF7 در پروژه محمود‌آباد،‌ افزایش تولید موتورهای خودرو،‌ حدود زمانی بهره برداری از طرح ها،‌قیمت و حاشیه سود شاتون‌های تولیدی شرکت وجود دارد که جواب این سوالات می توانست مبنای بهتری برای تصمیم گیری خرید باشد.

این فرد ادعا کرد از سال 90 به بعد،‌ محصولات از 10 تا 50 درصد افزایش نرخ داشتند، اما در سال 1394، فقط 3 درصد افزایش نرخ پیش بینی شده است. سوالی که پیش می آید این است که آیا شرکت قصد افزایش بودجه مجدد را دارد یا خیر؟