کدخبر: ۱۲۰۸۹۴ لینک کوتاه

دبیرکانون نهادهای سرمایه‌گذاری ایران خبر داد

«تدان» رسما آغاز به کار کرد

دبیرکانون نهادهای سرمایه‌گذاری ایران از آغاز به کار رسمی کدال پلاس یا همان «تدان» خبر داد و قدم بعدی این امکان را با ۲۴ شرکت مشاور سرمایه گذاری اعلام کرد.

بهروز خدا رحمی با اشاره به انجام هماهنگی های لازم با سازمان بورس و شرکت های مشاور سرمایه گذاری ، گفت: در پی نهایی شدن این هماهنگی ها، از امروز امکان استفاده رایگان از نظرات تحلیلی مشاوران سرمایه گذاری در مورد اطلاعیه های مستقیم شرکت ها در کدال فراهم شده و شرکت های مشاور می‌توانند نظرات خود را اعلام عمومی کنند.

او ادامه داد: از بین 28 شرکت دارنده مجوز مشاور سرمایه گذاری، 24 شرکت اعلام آمادگی کرده و این رویه با این تعداد شرکت آغاز شده است. بنابراین از امروز تا اطلاع ثانونی ، نظرات منتشره به صورت رایگان قابل دسترسی خواهد‌بود.

این مقام مسئول با اشاره به حل مسائل مرتبط با شرکت های مشاور، در واکنش به این سئوال که تعیین قیمت برای استفاده از نظرات شرکت های مشاور به چه نحو خواهد بود و قدم بعدی کانون نهادهای مالی و شرکت های مشاور در تدان، توضیح داد: در رابطه با قیمت مقرر شده فعلا مبلغی تعیین نشود تا بعد از مدتی و با براساس جمع بندی های حاصله تصمیمی گرفته شود.

خدارحمی ادامه داد: برنامه بعدی این است که با توجه به تخصص هر کدام از شرکت های مشاور در حوزه خاص، با هماهنگی هایی نسبت به تقسیم بندی و تخصصی کردن اعلام نظرات شرکت های مشاور تصمیم گیری شود.

براساس این گزارش، در پی تصمیم سازمان بورس و اوراق بهادار در خصوص امکان انتشار مستقیم اطلاعات شرکت ها از اول خرداد و ثبت و انتشار نظرات مشاوران سرمایه گذاری در مورد اطلاعیه های منتشر شده در سامانه کدال و افزایش شفافیت اطلاعات و آگاهی سهامداران، سامانه نرم افزاری جدیدی طراحی و راه اندازی شده که از امروز در آدرس اینترنتی http://www.tedan.ir و همچنین http://codal.ir در دسترس عموم علاقه مندان بازار سرمایه قرار می گیرد.

منبع:بورس پرس