کدخبر: ۱۲۱۸۳۴ لینک کوتاه

بیمه ما از فردا بورسی می شود

شرکت بیمه ما که با سرمایه ۱۰۰میلیارد تومانی در بازار پایه فرابورس بود از فردا دوشنبه با نماد معاملاتی «ما» به بازار دوم معاملات بورس می آید و در صورت مناسب بودن شرایط ۳ درصد سهام آن عرضه می شود.

در پی پذیرش شرکت بیمه ما در 28 آبان سال جاری توسط هیات پذیرش اوراق بهادار و درج نماد از 24 اسفند، این شرکت 100 میلیارد تومانی آماده حضور در بازار دوم معاملات بورس شد.

این در حالی است که با توجه به تعهد سهامداران عمده مبنی بر عرضه 3 درصد سهام از این شرکت ، قرار بود هنگام بازگشایی نماد آن این عرضه انجام شود که مقرر شده این عرضه در صورت مناسب بودن شرایط بازار و با هماهنگی شرکت بورس و سهامداران عمده فردا انجام شود. در غیر این صورت عرضه 3 درصدی سهام «ما» در روزهای آینده و به تدریج انجام خواهد شد. آخرین قیمت هر سهم آن در فرابورس 216 تومان بود.

به این ترتیب درحالی نماد این شرکت از 15 اردیبهشت به دلیل برگزاری مجمع سالانه بسته شده که از فردا دوشنبه این شرکت با رسما" از فرابورس به بورس منتقل می شود و با نماد "ما" در کنار سایر شرکت های بورسی قرار می‌گیرد.

بیمه ما به عنوان چهارصد و نود و سومین شرکت پذیرفته شده در بخش تامین وجوه و بازنشستگی به جز تامین اجتماعی اجباری ، گروه تامین وجوه و بازنشستگی به جز تامین اجتماعی اجباری و طبقه‌ بیمه در فهرست نرخ‌های بازار دوم بورس اوراق بهادار تهران درج شده‌است.

این شرکت در تیر 1390 تاسیس شده و در زمینه‌ انجام عملیات بیمه‌ای مستقیم در انواع رشته‌های بیمه‌ی مختلط بر اساس مجوز فعالیت صادره از سوی بیمه‌ مرکزی و تحصیل پوشش بیمه‌های اتکایی از داخل یا خارج از کشور در رابطه با بیمه‌نامه‌های صادره فعالیت می‌کند.

سهامداران این شرکت شامل تعاونی کارکنان بانک ملت، تعاونی مصرف کارکنان بانک ملت، تعاونی خردمندان صابر عصر هر کدام با 15 درصد، بانک ملت 10 درصد، گروه توسعه مالی مهرآیندگان و گروه مالی ملت با 8 و 7 درصد هستند.

منبع: بورس پرس