کدخبر: ۱۳۳۶۰۳ لینک کوتاه

نخستین عرضه زمستانی انجام شد:

کیمیای فرابورس ۳۳۵۰ ریال قیمت خورد

نخستین عرضه در فصل زمستان با ورو دسهام شرکت صنعتی و معدنی کیمیای زنجان گستران با کشف قیمت ۳ هزار و ۳۵۰ ریال صورت گرفت.

به گزارش اقتصادنیوز، در جریان معاملات امروز سهام شرکت صنعتی و معدنی کیمیای زنجان گستران که با نماد «کیمیا1» در بازار دوم فرابورس پذیرش شده است، با کشف قیمت 335 تومانی برای اولین بار عرضه شد.

بر این اساس طبق اعلام ناظر بازار فرابورس 10 درصد معادل 11 میلیون و 520 هزار سهام کیمیای زنجان گستران در بازار دوم قابل عرضه بود که تعداد 6 میلیون و 520هزار سهم جهت عرضه به ايستگاه‌های كاری معمولی كارگزاران در فرآيند كشف قيمت در نظر گرفته شده و مابقی به معامله‌گران آنلاین اختصاص داده شده بود که در مجموع امروز تمامی سهام مزبور خریداری شد.

بر این اساس در مجموع امروز 11 میلیون و 520 هزار سهم مزبور در 10هزار و 214 مرتبه میان سهامداران دادوستد شد و ارزش کل معاملات «کیمیا» در اولین روز معاملاتی به 38 میلیارد و 592 میلیون ریال رسید.

عرضه امروز که هفتمین عرضه اولیه امسال فرابورس بود در حالی در اولین روز دی ماه صورت گرفت که به گفته مسوولین فرابورس 5 شرکت دیگر نیز آماده عرضه در بازار هستند که در صورت تایید سازمان بورس تا پایان سال جاری عرضه خواهند شد. 

گفتنی است، شرکت صنعتی و معدنی کیمیای زنجان گستران با سرمایه ثبت شده 115 میلیارد و 200 میلیون ریالی در زمینه تولید کنسانتره سرب و روی فعالیت دارد.