کدخبر: ۱۳۵۸۴۳ لینک کوتاه

همایش بین المللی بازار سرمایه در ایران برگزار می‌شود

مدیرعامل شرکت سپرده گذاری مرکزی گفت: برای شناساندن بازار سرمایه ایران در عرصه بین المللی در اردیبهشت سال آینده اولین اجلاس جهانی بازار سرمایه را برگزار و از تمام سرمایه گذاران خارجی و متولیان بازار سرمایه دعوت خواهد شد.

محمدرضا محسنی گفت: برای شناساندن بازار سرمایه ایران در عرصه بین المللی در اردیبهشت سال آینده اولین اجلاس جهانی بازار سرمایه را برگزار می کنیم و از تمام سرمایه گذاران خارجی و متولیان بازار سرمایه دعوت خواهیم کرد.

مدیرعامل شرکت سپرده گذاری مرکزی  ادامه داد: شرکت سپرده گذاری مرکزی همواره میزبان سرمایه گذاران خارجی از کشورهایی است که دوست دارند در عرصه خرید و فروش در بازار سرمایه وارد شوند و اخیرا نهادهایی از بانک ها و مسئولان کشور آلمان برای خرید و فروش به ایران آمده بودند.

وی با اظهار امیدواری از رونق بازار سرمایه در روزهای آینده گفت: امیدواریم هرچه به پایان سال نزدیک می شویم این فزونی عملیات بیشتر شود.

محسنی گفت: بیستمین اجلاس شرکت های سپرده گذاری با حضور شرکت های سپرده گذاری های آسیا و اقیانوسیه در آبان سال آینده در ایران برگزار خواهد شد که به بین المللی کردن بازار سرمایه ایران کمک خوبی خواهد کرد.

وی با اشاره به اینکه ما باید زمینه را برای حضور سرمایه گذاران حقیقی و حقوقی فراهم می کنیم، گفت: این امر با تشکیل نهادهای ثبت و نگهداری دارایی ها امکان بیشتری خواهد داشت.

مدیرعامل شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه بورس اظهار داشت: ما هم باید از ابزارهای متنوعی در نهادهای سرمایه گذاری استفاده کنیم تا شرایط برای حضور سرمایه گذاران خارجی تضمین شود.

منبع: سنا