کدخبر: ۱۳۶۶۱۴ لینک کوتاه

اقتصادنیوز گزارش می‌دهد:

بررسی تکنیکالی ۱۰ شرکت‌ برتر بورسی+نمودار

بورس تهران پس از طی یک دوره کوتاه رشد بسیار بالا، به دنبال اصلاح در پی انتظار گزارش پیش بینی‌های سال آینده است. با این حال واکنش شرکت‌های برتر بورسی به این موضوع متفاوت است.

حامد افسرطلا: بورس تهران پس از طی یک دوره کوتاه رشد بسیار بالا، به دنبال اصلاح در پی انتظار گزارش پیش بینی‌های سال آینده است. با این حال واکنش شرکت‌های برتر بورسی به این موضوع متفاوت است.در این راستا اقتصادنیوز به بررسی 10 شرکت برتر بورسی پرداخته است که در ادامه می‌خوانید. 

پتروشیمی پردیس

پتروشیمی پردیس از شرکت‌ها مهم گروه پتروشیمی است. این شرکت روند صعودی آغاز شده از بازه تقریبی دو سال گذشته را حتی پس از افزایش قیمت ناشی از خوراک پتروشیمی را ادامه داده است. این پتروشیمی در سه روز معاملاتی گذشته منفی بوده و به کف کانال فیوبوناچی بادبزنی نزدیک شده است است. از نظر دیگر کانال فیوباچی این سهم تا قیمت 1050 تومانی توانایی رشد دارد. در صورتی که قیمت سهم به کف 900 تومانی برسد این روند صعودی شروع خواهد شد. در غیر اینصورت سهم در کانال 900 تا 950 نوسان خواهد کرد.

صنایع پتروشیمی خلیج فارس

پتروشیمی خلیج فارس شرکت بعدی است که در لیست 30 شرکت برتر بورس تهران قرار دارد. این شرکت نیز از سال گذشته در یک کانال به نسبت کم ریسک در حال نوسان است. با اینحال نوسانات این سهم در دو هفته جاری افزایش چشمگیری داشته و از کانال رگرسیونی خود خارج شده است. با این‌حال سهم وارد یک روند کم نوسان شده است. این سهم در حدود قیمت 568 تا 573 بازگشت مثبتی خواهد داشت. در حالت نزولی نیز سهم بسیار کم ریسک بوده و جو هیجانی زیاد بر آن تاثیرگذار نخواهد بود. اندیکاتور آر اس آی نیز بازگشت در سطح 70 را نشان می‌دهد که نشان از افزایش در تمایل به فروش است.

سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی

سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی در حال حاضر در حدود کف قیمتی خود قرار دارد. این سهم پس از رشد هیجانی ناشی از روند بازار، در حال نزول بوده است. با اینحال کف قیمتی اصلی این سهم طبق نمودار در حدود 243 تومان است. از نظر دامنه فیبوناچی زمانی نیز این سهم روند صعودی خود را تا ده روز معاملاتی ادامه خواهد داد.

از نظر اندیکاتور های آر اس آی نیز این سهم با عبور از سقف 70، بازگشت داشته است و بار دیگر در حدود عدد 50 این اندیکاتور ادامه خواهد یافت. این سهم در حال حاضر پتانسیل خوبی جهت رشد دارد.

بانک انصار:

بانک انصار از جمله بانک‌هایی بوده است که در شرایط غیر تحریمی نیز وضعیت مناسبی داشته و بعد از برجام واکنش هیجان به نسبت کمی داشته است. این سهم پس از طی یک دوره صعود ناشی از لغو تحریم‌های شبکه بانکی کشور، در حال حاضر قرمز پوش است. این قرمز پوشی مقطعی است و این سهم در محدوده بین 245 تا 250 تومان بازگشت قدرتمندی خواهد داشت.

شرکت سهامی ارتباطات سیار ایران

شرکت سهامی ارتباطات سیار ایران نیز از لغو برجام و شرایط آن بسیار بهره برده است. این سهم از محدوده 2900 تومان تا 3400 صعود بسیار اعجاب آوری داشته که پس از آن با نوسانات جزئی همراه بوده است. با اینحال در کانال قبلی سهم در حال حاضر این سهم در روزهای معاملاتی آتی باید روند نزولی داشته باشد. در صورتی که کانال سهم تغییر کرده و کانال جدیدی شکل گرفته باشد، در آنصورت روند صعودی خود را ادامه خواهد داد. اندیکاتور آر اس آی نیز در نقاط بالاتر از 70 بوده و یک روند صعودی دیگر را آغاز کرده است که می تواند نویدی از تداوم صعود باشد.

توسعه معادن و فلزات

گروه فلزی در حال حاضر با هیچ سیگنال مثبتی روبرو نیست ولی دارای نوسانات مقطعی هیجانی هستند. در این حالت این سهم پس از برخورد با کف قرمز رنگ در روند جدید، باید برای چند روز آتی به قیمت 126 تومان نزدیک شود، در صورت ادامه این روند صودی، سهم کف قیمتی 136 را بدست خواهد آورد. ولی اندیکاتور آر اس آی نشان دهند هیجان بسیار شتابان در این سهم است که تدام این روند را در هاله‌ای از ابهام قرار می‌دهد. در صورت نزول، این سهم تا 100 تومان کاهش خواهد داشت.

معدنی و صنعتی چادرملو:

این سهم نیز پس از این که محدود 250 را در فیوبانچی بادبزنی با قدرت رد کرد، تا سقف مقامتی 275 روند خود را تثبیت کرده است. این سهم پس از رسیدن به آن سقف نزول قابل توجهی خواهد داشته که به طور احتمالی مصادف با ارائه پیش بینی سال آینده آن خواهد بود که وضعیت مناسبی نخواهد داشت. از نظر سیکل‌های زمانی نیز این سهم روند صودی خود را با نوسانات جزئی تا ده روز آینده ادامه خواهد داد.

پالایشگاه بندر عباس

این سهم در روز معاملاتی جاری در صف خرید بسیار پر ازدحامی قرار گرفته است. در کانال فیبوناچی، این سهم باید نزول خود را در روز معاملاتی آتی داشته باشد، با اینحال با صف خرید فعلی بعید به نظر می‌رسد. بر اساس کانال فیبوناچی بادبزنی نیز این سهم تا حدود 350 صعود و پس از آن با نزول همراه خواهد بود که این موضوع با گزارش‌های پیش بینی سال آینده خواهد بود.

بانک تجارت


بانک تجارت از بانک‌های بسیار مهم در گروه بانکی است که از رفع تحریم‌ها بسیار منتفع خواهد شد. این سهم در حال حاضر با سقف خطوط فیبوناچی برخود کرده و روند نزولی خود را آغاز کرده است. این سهم تا حدود 105 تومان نزول خواهد داشت و پس از آن بار دیگر، این سهام برای مدتی سبز پوش خواهد شد.

بانک اقتصادنوین

بانک اقتصاد نوین سکوی خوبی برای پرش دارد. این بانک در حال حاضر در کف قیمت خود در روند نزولی قرار دارد. هدف بعدی این سهم 182 تومان و هدف بعدی در صورت گذار پر قدرت از این قیمت، 190 تومان است. در حال حاضر نیز سهم از جو روانی ناشی از لغو تحریم‌های بانکی فاصله گرفته و می‌تواند روند نزولی خود را تغییر دهد.