کدخبر: ۱۳۷۲۶۸ لینک کوتاه

سخنگوی شرکت مخابرات:

خرید سهام مخابرات یا همراه اول توسط «اورنج» جدی نیست

سخنگوی شرکت مخابرات گفت: «اورنج» برنامه‌های کلانی برای حضور در خاورمیانه پیش‌بینی کرده اما ساز و کار آن فعلا مشخص نیست و بحث خرید سهام مخابرات یا همراه اول نیز هنوز جدی نشده است.

در حالی واکنش مثبت بازار سهام به دو شرکت مخابرات و همراه اول به دلیل مطرح شدن سرمایه گذاری «اورنج» در همراه اول و شایعه خرید سهام توسط این اپراتور فرانسوی فروکش کرده که داود زارعیان امروز به فارس گفت: بحث مذاکره اپراتور اورنج فرانسه با شرکت مخابرات ایران و همراه اول موضوع تازه‌ و مربوط به اکنون نیست.

وی ادامه داد: شرکت مخابرات ایران از گذشته با اپراتور اورنج و شرکت مشاوره سفره‌کام ( از زیرمجموعه‌های اورنج) همکاری داشته و از چند سال پیش سفره کار مشاور شرکت مخابرات ایران بوده است. پیرو این همکاری نیز از گذشته این شرکت فرانسوی برای سرمایه‌گذاری در شرکت ایرانی مخابرات ابراز تمایل کرده بود.

زارعیان افزود: این شرکت با رفع تحریم‌ها اعلام کرده برنامه‌های کلانی برای حضور در منطقه خاورمیانه پیش‌بینی کرده اما ساز و کار آن فعلا مشخص نیست و بحث خرید سهام شرکت مخابرات ایران یا همراه اول نیز هنوز جدی نشده است.

وی سوم بهمن هم به بورس پرس گفته بود:بحث اصلی این نبود که «اورنج» اقدام به خرید سهام یکی از دو شرکت مخابرات یا همراه اول کند بلکه آنجه به صورت جدی مطرح بوده همکاری ها و مشارکت های دو طرف است. «اورنج» از دو سه سال پیش هم مشاور مخابرات و هم مشاور همراه اول در حوزه های داخلی و خارجی بوده و برنامه های گسترده ایی برای توسعه صنعت آی تی دارد.

منبع:‌ فارس