کدخبر: ۱۳۷۲۹۴ لینک کوتاه

گزارش اقتصادنیوز از نیمه معاملات امروز

شاخص بر فراز کانال ۷۵ هزار واحدی شاخص

بازار سومین روز هفته جاری؛ شاهد معاملات پرحجم و مثبتی در گروه‌های خودرو، فلزات اساسی، شیمیایی‌ها و پالایشی‌ها هستیم.

 به گزارش اقتصادنیوز، بورس اوراق بهادر تهران امروز در جریان معاملات تا زمان تنظیم این گزارش بیش از 1000واحد رشد کرد و  از نیمه کانال 75 هزار واحدی عبور کرد. در بازار سومین روز هفته؛ شاهد معاملات پرحجم و مثبتی در گروه‌های خودرو، فلزات اساسی، شیمیایی‌ها و پالایشی‌ها بودیم.

 این در حالی است که گروه بانکی‌ها در معاملات روز جاری خوش درخشیدند. در معاملات امروز تعداد یک هزار و 671 یهم اوراق بهادر به ارزش بیش از میلیارد ریال در بیش از 91 نوبت معاملاتی داد وستد شد.

 سهام گروه خودرو شامل ایران خودرو، ایران خودرو دیزل، پارش خودرو در معاملات امروز از برترین های بازار بودند. بیشترین تاثیر در نیمه معاملات امروز از نمادهای اخابر، وبصادر، وبملت، شبندر، وتجارت، تاپیکو،پارسان شاهد بودهایم.

 در این بین می توان گفت کلیه شاخص ها با روند مثبت رو بهالا حرکت می کنند و شایان ذکر است که شاخص آزاد شناور و بازار دوم بیشترین روند صعودی را در معاملات امروز تجربه می‌کنند.

 از سوی دیگر تا این لحظه از بازار  نمادهای معاملاتی، ملت، شگل، کحافظ، خودرو، خنصیر و بازگشایی نمادهای رتکوح و خساپا شکل گرفت.

 امروز فرابورس ایران نیز با رشد  9 واحدی  روبه‌رو شده است  تا به این ترتیب آیفکس به رقم 814 واحد برسد. این در حالی است که در معاملات بازار فرابورس تاکنون تعداد 315 هزار و 353 سهم اوراق بهادار به ارزش بیش از یک میلیارد ریال در بیش از 29 نوبت معاملاتی داد و ستد شد.