کدخبر: ۱۳۸۶۰۴ لینک کوتاه

زامیاد مات‌کننده زمان افزایش سرمایه را تعیین کرد/ بدون مجوز سازمان بورس

زامیاد که با رشد بی‌سابقه ۹۲۵۰ درصدی سود، همه را مات کرده و متوقف است، زمان افزایش سرمایه ۱۳۳ درصدی از محل تجدید ارزیابی را تعیین کرد اما هنوز مجوز سازمان بورس صادر نشده است.

شرکت زامیاد درحالی هفته گذشته اولین پیش‌بینی سود هر سهم سال مالی اسفند 95 را با جهش شگفت‌انگیز و بی سابقه 9 هزار و 250 درصدی نسبت به آخرین سود اعلامی ( از 2 به 187 ریال ) اعلام و همه را مات کرد که زمان افزایش سرمایه 133 درصدی را اعلام کرد.

این درحالی است که «خزامیا» 17 بهمن برنامه افزایش سرمایه 133 درصدی را از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها اعلام و 21 بهمن گزارش تایید شده حسابرس را به سازمان بورس ارسال کرده اما هنوز مجوزی صادر نشده است. از سوی دیگر سایپا وعده داده بود 5 اسفند مجمع فوق‌العاده این موضوع را برگزار خواهد کرد که عملی نشد.

به هر حال، این شرکت اعلام کرده ساعت9 صبح چهارشنبه 19 اسفند، مجمع فوق العاده ایی را در مجتمع پردیس کیان واقع در بزرگراه نواب بعد از پل حق شناس برگزار خواهد کرد.

با این اوصاف باید منتظر ماند و دید که آیا سازمان بورس تا قبل از این زمان اعلامی ، مجوز مربوطه را صادر خواهد کرد یا اینکه مجمع لغو خواهد شد؟

منبع: بورس‌پرس