کدخبر: ۱۳۸۶۵۶ لینک کوتاه

سایپا امروز نتوانست بلوک ۹۹.۹ درصدی را واگذار کند/ عرضه دوباره درروزهای بعد

عرضه ۹۹.۹ درصد سهام مالیبل سایپا امروز به دلایلی انجام نشد و این برنامه سایپا برای واگذاری ۲۶۹ میلیارد تومانی و دورن گروهی به زمان دیگری موکول شد.

طبق اعلام قبلی قرار بود امروز شرکت سایپا بلوک ۹۹.۹ درصد مالیبـل سـایپا را در معامله ایی درون گروهی به شرکت زیر مجموعه یعنی مگاموتور واگذار کند تا این شرکت قادر به انجام افزایش سرمایه شود.

این عرضه درحالی به دلایلی انجام نشد که به گفته یکی از مسوولان ناشی از لزوم تکمیل مدارک بوده و طی روزهای آینده نهایی و عرضه این دارایی انجام خواهد شد. اما یک منبع دیگر اعلام کرد عدم عرضه این بلوک به دلیل ممانعت نهاد ناظر بوده که امکان ارایه توضیحات بیشتر را ندارد.

این بلوک شامل 349 میلیون و 676 هزار و 303 سهم شـرکت مالیبل سایپا بود که به قیمت پایه هر سهم 8 هزار و 491 ریال و به ارزش پایه 296 میلیارد و 910 میلیون تومان و به صورت نقد آگهی شده و قرار بود به شرکت مگاموتور واگذار شود.

سایپا طبق مجمع فوق العاده 14 بهمن ، از شمول ماده 141 قانون تجارت و زیاندهی خارج شده و برنامه‌هایی برای اصلاح ساختار مالی از طریق افزایش و کاهش سرمایه 7 زیرمجموعه و فروش دو قطعه زمین و ... را در پیش گرفته است.

شرکت مالیبل سایپا از 26 بهمن سال گذشته و نماد معاملاتی «خلیبل» در بازار پایه فرابورس درج شده است. این شرکت وابسته به سایپا دارای سرمایه اسمی 35 میلیارد تومانی بوده از مهرماه 1344 تاسیس و از اوایل 1348 در زمینه ریخته‌گری و ماشین کاری قطعات خودرو به بهره‌برداری رسیده است.

منبع: بورس‌پرس