کدخبر: ۱۱۱۴۲۰ لینک کوتاه

افت ۷ واحدی شاخص بورس

بورس بر مدار منفی چرخید

شاخص بورس با افت ۷ واحدی به عدد ۶۴ هزار و ۹۲۴ واحد رسید.

به گزارش اقتصادنیوز، باوجود انتشار خبرهای خوشایند در بازار سرمایه، همچنان تالار شیشه‌ای در فضای ناامیدی به سرمی برد و منتظر نهایی شدن بودجه سال 94 است تا شاید با مشخص شدن جزییات دقیق سیاست‌های دولت فعالان این بازار بتوانند تصمیمات متناسبی اتخاذ کنند.

با این وجود شاخص بورس امروز پس از یک روز رشد مثبت دوباره بر مدار منفی چرخید و با افت 7 واحدی مواجه شد. اگرچه در این بازار به لطف انجام معاملات بلوکی از جمله سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی و اثر مثبت شرکت ملی مس ایران تلاش شد تا شاخص روند رو به رشد خود را حفظ کند اما در ادامه اثر منفی شرکت‌های ارتباطات سیار و کشتیرانی،پارسان و تاپیکو باعث شد تا دوباره روند نزولی بر بازار حاکم شود.

بهرشکل در لحظات پایانی کار بازار امروز بازهم بلوک زده شد و حتی معامله بلوکی سرمایه گذاری غدیر بیش از 20 واحد باعث رشد شاخص شد اما دوام اثر منفی دیگر گروهها بازهم شاخص را پایین کشید.

در حالی که کارشناسان بورسی از مواردی چون افزایش قیمت نفت، ایجاد فضای مثبت در داخل و خارج از کشور در خصوص پیشبرد مذاکرات هسته‌ای و از بین رفتن تدریجی ابهامات صنایع با تصویب لایحه بودجه سال آینده به عنوان خبرهای خوب و مثبت حاکم بر بورس در این روزها یاد می کنند، با این حال معاملات بازار سهام واکنش مثبتی به این اتفاقات از خود نشان نداده است.

بر اساس در بازار امروز، با دادوستد 508 میلیون سهم و حق تقدم به ارزش 113 میلیارد تومان در 43 هزار نوبت در روزجاری، شاخص بورس 7 واحد افت کرد و در ارتفاع 64 هزار و 924 واحد متوقف شد.

بدین ترتیب در پایان معاملات امروز نمادهای وغدير، وصندوق، فملي بیشترین اثر مثبت و در مقابل حكشتی، پارسان، تاپيكو نيز بيشتری تاثير منفی بر شاخص را داشتند.
در فرابورس نیز شاخص با 2 واحد كاهش به 740واحد رسید. ارزش بازار اول و دوم فرابورس ایران 61هزار میلیارد تومان شد.