کدخبر: ۱۱۱۴۲۲ لینک کوتاه

رئیس سازمان خصوصی سازی

واریز کل درآمد حاصل از فروش استقلال‌و‌پرسپولیس به خزانه

رئیس کل سازمان خصوصی سازی گفت: بر اساس قانون این سازمان مکلف است درآمد ناشی از واگذاری شرکتهای دولتی را به خزانه واریز کند و در این زمینه نه تنها بنده بلکه وزارت اقتصاد نیز نمی تواند این درآمدها را به وزارتخانه ای دیگر اختصاص دهد.

پوری حسینی در پاسخ به اظهارات امیررضا خادم در خصوص درخواست از سازمان خصوصی سازی برای هزینه‌کرد درآمد حاصل از واگذاری دو تیم استقلال و پرسپولیس در وزارت ورزش گفت: خبری از جزئیات و درخواست معاون حقوقی وزیر ورزش و جوانان برای اختصاص درآمد حاصل از واگذاری سرخابی‌ها به این وازتخانه ندارم.

رئیس کل سازمان خصوصی‌سازی تصریح کرد: بر اساس قانون سازمان خصوصی سازی مکلف است درآمد ناشی از واگذاری شرکتهای دولتی را به خزانه واریز کند و در این زمینه نه تنها بنده بلکه وزارت امور اقتصادی و دارایی نیز نمی تواند این درآمدها را به وزارتخانه ای دیگر اختصاص دهد.

وی در ادامه تاکید کرد: بر اساس قانون درآمد ناشی از واگذاری سهام شرکتهای دولتی، سهم دولت است و باید به حساب خزانه واریز شود.

پوری حسینی در پاسخ به این پرسش که در صورت عدم موفقیت این سازمان در واگذاری استقلال و پرسپولیس در مزایده فردا، تکلیف آنها چه می شود گفت: به هر دلیلی از جمله این که مثلا در مزایده سرخابی‌ها متقاضی خرید وجود نداشته باشد و یا این که پیشنهادات مخدوش بوده و اهلیت متقاضیان تایید نشود و یا این که مزایده این دو تیم ابطال شود، تصمیم گیری مجدد درباره واگذاری استقلال و پرسپولیس منوط به طرح و تصمیم گیری دوباره در هیات واگذاری است.

رئیس کل سازمان خصوصی سازی در خصوص پیش بینی سرانجام مزایده استقلال و پرسپولیس در روز 27 بهمن تصریح کرد: فعلا هیچ گونه پیش داوری در خصوص این مزایده نمی توان کرد و باید تا ساعت 14 فردا منتظر بود.

وی  اضافه کرد: از ابتدای امسال تاکنون 30 هزار میلیارد تومان سهام دولتی توسط سازمان خصوصی سازی عرضه شده که به دلایل مختلف بین 3 تا 4 هزار میلیارد تومان آن به فروش رسیده است و پرسپولیس و استقلال هم از این قاعده مستثنی نیستند.
منبع: تسنیم