کدخبر: ۱۱۲۵۷۷ لینک کوتاه

بازگشایی نماد بانک سرمایه تا پایان سال

با اعلام گزارش عملکرد ۹ ماهه بانک سرمایه و پوشش تنها ۱۳درصد ازسود ، نماد این بانک فرابورسی تا قبل پایان سال و با اعلام پیش بینی جدید ۹۳ و اولین سود ۹۴ بعد از ۸ ماه باز خواهد شد.

به گزارش اقتصادنیوز، نماد بانک سرمایه از 29 تیر سال جاری به دلیل برگزاری فوق العاده و سالیانه و تقسیم سود و با وجود عدم ثبت افزایش سرمایه و به رغم اخطارهای مکرر سازمان بورس، متوقف و قرار شده و هست که تنها در صورت حل موضوع تقسیم سود آن هم بدون ثبت افزایش سرمایه امکان بازگشت به تابلوی معاملاتی را داشته باشد.

این بانک در 4 بهمن ماه با برگزاری مجمع فوق العاده ایی با دستور جلسه تعیین پاداش هیئت مدیره و سایر موارد (که با تصویب پاداش 770 میلیون تومانی همراه شد) ، در مورد سود قابل تقسیم سال مالی منتهی 29 اسفند 92 تصمیم گیری کرد و مقرر شد پس از وضع اندوخته قانونی 140 میلیارد تومانی (به ازای هر سهم 35 تومان و برمبنای 4 میلیارد سهم) جهت تقسیم بین سهامداران تخصیص یابد.

از سوی دیگر گزارش عملکرد 9 ماهه سال مالی منتهی به 29 اسفند سال جاری این بانک عصر دیروز منتشر شد که طی آن از سود پیش بینی شده 409 ریالی هر سهم تنها 13 درصد معادل 54 درصد پوشش داده شد که نسبت به دوره مشابه سال قبل با افت 80 درصد ی است.

پیگیری های بورس پرس از زمان بازگشایی نماد "سمایه" هم حاکی از آن است که مدیران این بانک 400 میلیارد تومانی در صدد تعدیل پیش بینی سود 93 و اعلام اولین سود 94 طی روزهای آینده هستند و به مسئولان سازمان بورس اعلام کرده اند این دو رقم را به زودی اعلام می کنند تا سازمان بورس هم قبل از اتمام سال جاری، اقدام به بازگشایی نماد معاملاتی این بانک در فرابورس کنند.

قیمت هر سهم این بانک از اول سال جاری تا قبل از توقف نماد در 29 تیر از 260 به 221 تومان کاهش یافته و بازدهی سهام آن با زیان 16 درصدی همراه شده است.