کدخبر: ۱۱۵۵۵۹ لینک کوتاه

داستان واگذاری استقلال خوزستان به بانک ملی چیست؟

مدیرعامل باشگاه استقلال خوزستان درباره واگذاری سهام این باشگاه به بانک ملی ایران توضیحاتی ارائه داد.

به گزارش اقتصادنیوز، فاضل بختیاری اظهار گفت: برای انتقال سهام پروسهای وجود دارد و به این صورت است که گروه ملی فولاد ایران که صاحب سهم باشگاه است، سهام عمدهاش که بالغ بر 67 درصد است، به بانک ملی ایران واگذار شده است.

وی خاطرنشان‌کرد: بر این اساس کل اموال و داراییهای گروه ملی به همین نسبت به بانک ملی واگذار می‌شود و علت هم این است که مراجع قضایی امتیاز باشگاه را به عنوان بخشی از مطالبات بانک ملی ایران به این بانک واگذار کرده‌اند. به هر حال گروه ملی ارزشگذاری شده و میتوان گفت که کل شرکت واگذار شده است و باتوجه به این‌که این شرکت دارایی‌هایی دارد، یکی از داراییهای آن، باشگاه است.

مدیرعامل باشگاه استقلال خوزستان درخصوص چگونگی ادامه فعالیت این تیم، گفت: از برنامه آن‌ها خبر ندارم ولی به هر حال با توجه به این‌که باشگاه زیرمجموعه گروه ملی است، بنابراین صاحب سهم باشگاه گروه ملی و هیات مدیره گروه ملی که مجمع باشگاه هستند در این خصوص تصمیمگیری میکنند. در واگذاری سهام گروه ملی، یکی از داراییها باشگاه است و الزاما باشگاه جدا از گروه ملی نیست و طبق قانون تجارت، مجمع باشگاه و صاحبان سهام باشگاه، مدیران گروه ملی هستند که مدیران گروه ملی هم منصوبین بانک ملی هستند. شیوه کار هم این است که مجمع باشگاه که مدیران گروه ملی هستند، تصمیمگیری میکنند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا ممکن است باتوجه به شرایطی که وجود دارد سال آینده در لیگ برتر تیم‌داری صورت نگیرد؟ عنوان‌کرد: بانکها و موسسات اقتصادی کشور، هر کدام دارای دهها شرکت زیرمجموعه با اهداف و ماموریتهای متفاوت و متولی بخش عظیمی از اقتصاد مملکت هستند. با توجه به این شرایط از آن‌جا که بانکها وظیفه اجتماعی و ایجاد بستری برای نشاط دارند، من فکر نمیکنم هزینه تیمداری یک باشگاه آن‌چنان باشد که بانکی مانند بانک ملی را به چالش بکشاند، بنابراین اگر صلاح بر تیمداری باشد قطعا انجام می‌شود و اگر نباشد حتما حکمتی در آن وجود دارد.

بختیاری ادامه‌داد: در حال حاضر میل به ورزش و به ویژه فوتبال در مردم و مسوولان به صورتی شده است که همگی به ورزش روی خوش نشان میدهند و من بعید میدانم با توجه به این موضوع در این زمینه مشکلی باشد، چرا که تاکنون صحبتی در این بخش نشده و برنامهای هم ارائه نشده است. آن‌چه در حال حاضر برای ما مهم است بقای تیممان در لیگ برتر است و کسی هم به جز خدا از آینده خبر ندارد.

وی در پاسخ به سوال دیگری که باتوجه به این‌که پیش از این عنوان کرده بودید، از فصل آینده دیگر قصد حضور در سمت مدیریت این باشگاه را ندارید، آیا این تصمیم شما به واگذاری باشگاه به بانک ملی ایران برمی‌گردد؟ گفت: من تا سال گذشته معاون فروش و بازاریابی گروه ملی بودم و به واسطه دستور سیستمی، متولی باشگاه هم شدم و با توجه به این‌که سال گذشته بازنشسته شدم، به تبع فعالیت من در باشگاه منوط به تصمیمگیری مدیران جدید گروه ملی است و البته باید بگویم خود من تمایلی به ادامه کار برای فصل بعد ندارم و نه این‌که بخواهم ناز و یا غرضی داشته باشم، بلکه به این دلیل است که این کار بسیار سخت و تخصصی است و در تخصص من نیست. اگر کسی متخصصتر از من باشد، سود و صلاح باشگاه در این است که متولی باشگاه فردی با این مشخصات باشد.

وی در پایان درباره شرایط تیم استقلال در لیگ و دیدار برابر پرسپولیس، خاطر‌نشان‌کرد: بازی خوبی مقابل پرسپولیس انجام دادیم و یک امتیاز هم گرفتیم. روند تیم ما از ابتدای فصل تاکنون به صورتی بوده است که آهسته و پیوسته پیش آمدهایم و با همین روش از پنج بازی آیندهمان برای ماندن در لیگ، حداقل به پنج امتیاز نیاز داریم و با توجه به بازیهای پیشرو قابل دسترسی است. شک نکنید که تیم ما با قدرت در لیگ میماند. امیدوارم خدا توفیق دهد تا در بازیهای باقیمانده با درایت کادرفنی و تلاش و همت بازیکنان بتوانیم سهمیه استان را حفظ کنیم و فوتبال خوزستان به جایگاه واقعی و آن‌چه استحقاق آن را دارد، برسد.

منبع: ایسنا