کدخبر: ۱۱۵۵۸۳ لینک کوتاه

اعلام آمادگی نهاد ناظر بازار سرمایه آلمان برای توسعه همکاری با بورس کالای ایران

بورس کالای ایران دروازه تجارت خاورمیانه

نمایشگاه سرمایه گذاری اشتوتگارت آلمان با حضور نمایندگان بازار سرمایه ایران آغاز به کار کرد.

در این نمایشگاه دو روزه که از روز جمعه آغاز به کار کرده است، نمایندگان بورس ها، بانک ها و نهادهای سرمایه گذاری کشورهای اروپایی از جمله فرانسه، آلمان و انگلیس و نیز شرکت هایی از ایالات متحده آمریکا با هدف جذب سرمایه گذاران خارجی به ارائه توانمندی های خود می پردازند.

بر اساس این گزارش، بورس کالای ایران که در سومین حضور خود در این نمایشگاه با شعار "بورس کالای ایران دروازه تجارت خاورمیانه" شرکت کرده ، در تلاش است تا با ارائه مزیت های خرید و فروش کالای های صنعتی-فلزی، فرآورده های نفتی و پتروشیمی و نیز محصولات کشاروزی در این بورس، شرکت های خارجی فعال در این حوزه ها را برای بهره گیری از مزیت های این بازار متشکل کالایی در منطقه خاورمیانه، جذب کند.

این گزارش حاکی است ، در حاشیه روز اول برگزاری این نمایشگاه، نمایندگان نهاد ناظر بازار سرمایه آلمان(Bafin) ضمن استقبال از حضور بورس کالای ایران، آمادگی خود را برای توسعه همکاری بازار سرمایه آلمان با این بورس اعلام کرد. همچنین نمایندگان بورس اشتوتگارت، شرکت تجارت کالایی(Commodity Trade)، شرکت فعال در حوزه نرم افزار و سخت افزارهای مالی XECURIS، شرکت خدمات مالی بین المللی استرازبورگ و گروه نشریات مالی Weimerو روزنامه Euro am Sonntagچاپ آلمان و از شرکایوال استریت ژورنال، با نمایندگان بورس کالای ایران دیدار و گفتگو کردند.

در همین حال شماری از فعالان بازارهای مالی بین المللی با حضور در مقابل غرفه بورس کالای ایران شاهد ارائه نمایندگان بورس کالای ایران در خصوص زمینه های فعالیت در این بازار متشکل کالایی بودند.

گفتنی است، نمایشگاه سرمایه گذاری اشتوتگارت از سابقه ای 16 ساله برخوردار است و در رویداد سال 2015 این نمایشگاه، افزون بر 100 بانک، بورس و نهاد سرمایه گذاری بین المللی شرکت کرده اند . همچنین این بار کتاب نمایشگاه اینوست 2015 به معرفی بورس کالای ایران به عنوان یکی از شرکت کنندگان در کنار موسسات مالی بزرگی همچون بورس های فرانکفورت، اشتوتگارت و بانک های اچ اس بی سی و کامرز بانک، اقدام کرده است.

منبع: پایگاه خبری بورس کالا