کدخبر: ۱۱۶۶۴۳ لینک کوتاه

مدیرعامل بورس انرژی خبرداد

۱۱ میلیون مگاوات ساعت برق در بورس انرژی معامله شد

حجم معاملات برق معامله شده در بورس انرژی از ابتدا راه اندازی این بورس تا کنون بالغ بر یازده میلیون مگاوات ساعت برق به ارزش بالغ بر چهار هزار و سیصد میلیارد ریال بوده است.

به گزارش اقتصادنیوز، سید علی حسینی مدیر عامل بورس انرژی از آمادگی بورس انرژی برای گسترش معاملات برق در بورس انرژی خبر داد.

مدیرعامل بورس انرژی، با بیان اهمیت صنعت برق به عنوان یک صنعت حساس و زیربنایی در کشور، گفت: برق علاوه بر اینکه اولین حامل انرژی پذیرفته شده و معامله شده در بورس انرژی ایران بوده معاملات آن به طور منظم و مستمر به صورت روزانه در بورس انرژی طی دو سال و دو ماه گذشته انجام پذیرفته است.

بنابر گزارش سنا، مدیر عامل چهارمین بورس کشور با اشاره به تخصیص یک تابلوی معاملاتی مجزا برای انجام معاملات انرژی برق در بورس انرژی، گفت: حجم معاملات برق معامله شده در بورس انرژی از ابتدا راه اندازی این بورس تا کنون بالغ بر یازده میلیون مگاوات ساعت برق به ارزش بالغ بر چهار هزار و سیصد میلیارد ریال بوده است.

حسینی از برنامه‌‏های بورس انرژی جهت توسعه معاملات برق در دو سطح بازار عمده فروشی و خرده فروش خبر داد و گفت: بازار عمده بورس انرژی شامل طرح‏هایی جهت تخصیص منابع مالی شرکتهای توزیع و تولید نیروی برق از طریق بورس انرژی، انجام معاملات گواهی ظرفیت، فعال‏سازی رینگ بین الملل معاملات برق در بورس انرژی، تقویت بازار فیزیکی برق است و در بازار خرده فروشی طرح‏هایی به منظور فراهم شدن امکان حضور مستقیم مصرف کنندگان بزرگ برق در بورس انرژی، انجام معاملات عرضه یک جای کالای برق در بورس انرژی و حضور فعال شرکتهای خرده فروشی و بازرگانی برق صورت می پذیرد.

او ابراز امیدواری کرد: با مساعدت و همکاری مجموعه وزارت نیرو شامل شرکت‏های توانیر، مدیریت شبکه برق ایران، توزیع نیروی برق، تولید نیروی برق و برق‏های منطقه‏ای شاهد رونق معاملات برق در بورس انرژی باشیم.