کدخبر: ۱۲۰۵۴۲ لینک کوتاه

بورس بی جان شد

شاخص بورس تهران که از چهارشنبه گذشته روند صعودی خود را بعد از مدتها آغاز کرده بود، امروز با افزایش و در نهایت کاهش مواجه شد و رمق خود را از دست داد.

روند صعودی بورس تهران و افزایش هزار واحدی شاخص و رشد قیمت سهام شرکتها عمر چندانی نداشت و بورس تهران در دومین روز معاملاتی هفته دوباره به مسیر نزولی خود برگشت.

به این ترتیب بورس تهران که بیشتر منتظر مشخص شدن نتیجه مذاکرات هسته‌ای بوده و در سردرگمی ناشی از مذاکرات به سر می برد،در ابتدای معاملات امروز ابتدا افت کرد و سپس در میانه معاملات روند نزولی در پیش گرفت، اما در نهایت به رقم قبلی خود برگشت و در کانال 63 هزار و 810 واحد متوقف شد.

در بازار امروز اثر گذاری منفی شرکتهای بورسی بیشتر بود به طوری که شرکتهای نفت و گاز پارسیان، ارتباطات سیار، هلدینگ خلیج فارس، مخابرات، بانک پاسارگاد و بانک ملت موجب افت ناچیز 25 واحدی شاخص بورس شدند و در مقابل شرکتهای سرمایه گذاری گروه توسعه ملی، پتروشیمی خارک و بانک صادرات به همراه چادرملو و تاپیکو مانع از افت بیشتر شاخص شدند.

در بازار امروز فرآورده‌های نسوز پارس به همراه آلومراد و گلوکوزان از بیشترین تقاضای خرید برخوردار شدند و نورد آلومینیوم و سیمان قائن و سایپا آذین بیشترین تقاضای فروش را به خود اختصاص دادند. علاوه بر این در بازار کم رمق و بی جان امروز ارزش و حجم معاملات نیز افت کرد و در مجموع 316 میلیون سهم به ارزش 67 میلیارد تومان داد و ستد شد و ارزش بازار سرمایه نیز در سطح 279 هزار میلیارد تومان قرار گرفت.

منبع:ایسنا