کدخبر: ۱۲۰۸۹۳ لینک کوتاه

سهم‌های مقبول در ماهی که گذشت

در ماه گذشته که ۳۹ درصد از تعداد خریداران به طرز معناداری کاسته شده، ۱۷ شرکت مختلف مخصوصا گروه خودروی و تک سهم ها در زمره سهام مقبول بازار بودند.

در ماه گذشته که بیش از 9.2 میلیارد سهم به ارزش 1.8 هزار میلیارد تومان معامله شد و شاخص کل در کانال 63 هزار واحدی ماند،191 هزار و 33 سرمایه گذار حقیقی و حقوقی اقدام به خرید کردند که در مقایسه با اردیبهشت،کاهش 39 درصدی خریداران را نشان می‌دهد.

بر اساس این گزارش، در این میان به رغم کاهش معنادار خریداران که حکایت از عدم اطمینان اکثریت فعالان به آینده کوتاه مدت بازار دارد، سهام شرکت های مختلف مخصوصا گروه خودروی و تک سهم ها دارای بیشترین خریداران در میان همه شرکت های بورسی بودند و در زمره سهام مقبول بازار قرار‌گرفتند.

به این ترتیب بانک صادرات با 6,871 خریدار و معامله بیش از 804 میلیون سهم و به دلیل قیمت های کمتر از 100 تومان ، همچنان مورد توجه اکثر فعالان قرار گرفت و در صدر مقبول ترین سهم خرداد ماه بورس قرار‌گرفت.

تک سهم های سرمایه گذاری نفت (که متاثر از معامله بلوک 51 درصدی سرمایه گذاری قشم بود) ، با 5.718 خریدار و 104 میلیون سهم ، سایپا دیزل مورد توجه نوسان گیران با 5.108 خریدار و 248 میلیون سهم به همراه آذرآب با 4.893 خریدار و 110 میلیون سهم ،گوی سبقت را از دیگر شرکت های بزرگ ربودند تا مشخص شود فعالان کم تعداد بازار تا چه حد به نوسان گیری روی آورده‌اند.

پتروشیمی مبین تازه وارد با 4.183 خریدار به همراه بانک ملت با 3.627 خریدار و پالایشگاه بندرعباس و ایران خودرو با 3.379و 3.029 خریدار هم در از دیگر شرکت های مورد توجه بازار در سومین ماه فصل بهار بودند.

شرکت های سایپا ،سرمایه گذاری خوارزمی ، ایران خودرو دیزل ، بیمه دانا، پلی اکریل ، زامیاد ، تاپیکو ، سرمایه گذاری سایپا و نوسازی تهران با بیش از دو هزار خریدار در زمره سهام مقبول خرداد بورس قرار‌گرفتند.