کدخبر: ۱۲۰۹۵۰ لینک کوتاه

بورس بر مدار منفی بازگشت

بورس تهران بعد از روند رو به رشد خود در هفته گذشته، در معاملات اولین روز هفته روند پر فراز و نشیبی را سپری کرد و ابتدا با افزایش و سپس با کاهش به کار خود پایان داد.

به گزارش اقتصادنیوز، شاخص بورس تهران در معاملات امروز بعد از فراز و فرود در مدار قرمز قرار گرفت و با افت 45 واحدی در کانال 64 هزار واحد درجا زد.

سفر وزیر امور خارجه به وین و در جریان بودن مذاکرات هسته ای و رسیدن به زمان پایانی آن موجب شد تا سهامداران تالار شیشه‌ای در معاملات امروز تمام حواس خود را معطوف مذاکرات کنند و کمتر به داد و ستد سهم بپردازند.به این ترتیب در حالی سهامداران تالار شیشه‌ای به وین چشم دوخته و منتظر انتظار انتشار اخبار امیدوار کننده از مذاکرات هستند که در معاملات امروز روند عرضه و تقاضا یکسان بوده و میل خریداران به خرید بیشتر مشاهده می شد.

بنابر گزارش ایسنا، در بازار امروز پالایشگاه بندرعباس، پتروشیمی خارک، مپنا، سرمایه گذاری توسعه ملی، نفت پارس و ایران خودرو بیشترین تاثیر را در افت 45 واحدی شاخص و رسیدن آن به کانال 64 هزار و 812 واحدی گذاشتند.این در حالی است که اثر مثبت شرکتهای بانکی به خصوص بانک ملت و پارسیان مانع از ریزش بیشتر شاخص بورس شد.

در معاملات اولین روز هفته شرکتهای پاکشو، حفاری شمال و بانک پارسیان بیشترین تقاضای خرید را به خود اختصاص دادند و نورد آلومینیوم، گلوکوزان و سیمان قائن بیشترین تقاضای فروش را از آن خود کردند.

امروز در مجموع 410 میلیون سهم به ارزش 88 میلیارد تومان داد و ستد شد و ارزش بازار سرمایه به 283 هزار میلیارد تومان رسید.