کدخبر: ۱۲۱۹۰۸ لینک کوتاه

آغاز دور جدید تغییر مدیریت در ارکان بازار سرمایه/ بورس کالا و سمات نخستین مقصد مدیران

همزمان با تایید صلاحیت اعضای هیات مدیره شرکت بورس کالا در روز جاری از سوی سازمان بورس اوراق بهادار گزینه نام آشنایی از سوی هیات مدیره برای تکیه بر صندلی مدیریت آن معرفی شده است.

تازه ترین اطلاعات دریافتی از سازمان بورس اوراق بهادار حاکی است، طی روز جاری همزمان با تایید صلاحیت اعضای هیات مدیره شرکت بورس کالا از سوی سازمان بورس جایگزینی، حامد سلطانی نژاد به جای حسین پناهیان برای به دست‌گرفتن مدیریت بورس کالای ایران به هیات مدیره پیشنهاد شده است.
حسین پناهیان از مرداد ماه 1390 به مدت 4 سال به طور پیوسته، مدیرعامل بورس کالای ایران بوده است. همچنین حامد سلطانی نژاد نیز از اواخر آذر ماه 1390 همزمان با کناره گیری علیرضا حاجی نوروزی به عنوان مدیر عامل شرکت سپرده گذاری مرکزی و تسویه وجوه (سمات) انتخاب و تا به امروز این مسئولیت را بر عهده داشته است.

بنابر گزارش های دریافتی سازمان بورس و اوراق بهادار، پس از اعلام علاقه مندی سلطانی نژاد برای به دست گرفتن سکان مدیریت بورس کالا ، وی به عنوان گزینه جدید مدیریت بورس کالا به اعضای جدید هیات مدیره این شرکت معرفی شده است.

با این حال هیات مدیره بورس کالا نسبت به ادامه همکاری با پناهیان ابراز تمایل کرده و این در حالی است که موضوع تعیین مدیریت جدید بورس کالا در روز جاری با وجود تائید اکثریت اعضای هیات مدیره به جمع بندی دست نیافته است. بر همین اساس اعضای هیات مدیره بورس کالا در روز دو شنبه این هفته بار دیگر تشکیل جلسه خواهد داد تا بر سر گزینه های پیشنهادی برای سکانداری این شرکت رایزنی کنند.

بر اساس گزارش فارس امروز اعضای جدید هیات مدیره شرکت بورس کالا از جمله آقایان یزدی زاده نماینده شرکت ذوب آهن اصفهان، اکبری نماینده فولاد مبارکه ،فتحعلی خوشبین نماینده گروه مالی ملت ، سروش نماینده گروه بهمن ،لـله گانی نماینده سرمایه گذاری خوارزمی و حسین خزلی خرازی نماینده کارگزاری بانک کشاورزی برای تایید صلاحیت خود به سازمان بورس مراجعه کرده اند.

در عین حال برخی گزارش های غیر رسمی حاکی است احتمال تغییر مدیران عامل شرکت های بورس و اوراق بهادار تهران، بورس انرژی و فرابورس نیز در هفته های آینده وجود دارد.

منبع:فارس