کدخبر: ۱۲۲۰۹۲ لینک کوتاه

تقسیم سود ۱۵۰ تومانی در مجمع نفت سپاهان

مجمع عمومی عادی سالانه نفت سپاهان با تصویب صورت‌های مالی سال مالی منتهی به اسفند ۹۳، برای هر سهم ۱۵۰۰ ریال سود تقسیم کرد.

به گزارش اقتصادنیوز، مجمع این شرکت روز گذشته با حضور اکثریت سهامداران برگزار شد، امیرحسین بحرینی مدیرعامل نفت سپاهان ضمن ارائه گزارش عملکرد هیات مدیره برای سال مالی 93 گفت: نفت سپاهان موفق شد در سال 93 سهم فروش داخلی خود را نسبت به سال مالی گذشته 50 درصد افزایش دهد.

وی اظهار کرد: «شسپا» سال گذشته بالغ بر 6 هزار و 143 میلیارد ریال از فروش داخلی محصولات درآمد کسب کند.

بحرینی همچنین با اشاره به برنامه‌های شرکت در سال مالی 94 اظهار کرد: تدوین استراتژی‌های کلان تجاری 5 ساله شرکت و تدوین نقشه راه با سه هدف اساسی: پایداری سودآوری شرکت، ماندگاری در تجارت جهانی روانکار و کاهش هزینه‌های تولید و فروش، از جمله برنامه‌های این شرکت است.

بحرینی، حفظ سهم بازار روغن نهایی داخلی با توجه به افزایش شدید رقابت روی سهم از بازار داخلی، افزایش صادرات روغن نهایی، تقویت برند روغن موتور اسپیدی، تقویت بازاریابی بین‌المللی موجودات پایه و نزدیک‌تر شدن به بازارهای هدف، بهینه‌سازی مدیریت موجودی خوراک و توجه به رویکردهای اقتصادی در برنامه‌ریزی‌های تولید، احداث واحد پرکنی در محل پالایشگاه نفت سپاهان و ارتقای کیفیت مظروف‌های شرکت را از دیگر برنامه‌های این شرکت در سال جاری عنوان کرد.

مدیرعامل نفت سپاهان گفت: انجام مطالعات توسعه تولید محصولات پایه و افزایش ارزش افزوده، بهبود سیستم لجستیک و موجودی‌ها در جهت پشتیبانی از دسترس‌پذیری به محصولات نهایی سپاهان، ایجاد مشارکت با تامین‌کنندگان مظروف شرکت در جهت افزایش کنترل بر تامین‌کنندگان کلیدی و ایجاد اطمینان در منابع تامین ادتیوها درجهت ارتقای کیفیت تولیدات نیز از برنامه‌های این شرکت در سال 94 است.

جایگاه شرکت در صنعت
شرکت سپاهان در صنعت روانکاری فعالیت می‌کند اما تقریبا با هیچیک از همگروه‌های خود قابل قیاس نیست، افزود: تولید سالیانه بالغ بر 571 هزار تن محصولات پایه (شامل روغن پایه، واکس و اکستراکت) و 75 هزار تن محصولات نهایی شرکت را در زمره شرکت‌های صادرات محوری طبقه‌بندی می‌کند که مستقیما از قیمت جهانی نفت متاثر است.

وی ادامه داد: اما در مجموع نفت سپاهان در بین شرکت‌های فعال در این صنعت با فروش معادل 15 هزار و 791 میلیارد و 988 میلیون ریال در رده دوم قرار دارد.
براساس این گزارش نفت سپاهان در سال مالی منتهی به اسفند 93 برای هر سهم 3308 ریال سود واقعی محقق کرده است که از این میان 1500 ریال سود تقسیم کرد.