کدخبر: ۱۳۴۱۸۵ لینک کوتاه

عرضه پروپیلن پالایش نفت شازند از سر گرفته می شود

فردا در بازار مشتقه، کالاهای متانول پتروشیمی زاگرس، نفتای سبک پالایش نفت تهران، پروپیلن پالایش نفت شازند و حلال ۴۰۲ پالایش نفت کرمانشاه در رینگ داخلی و گاز مایع پالایش نفت آبادان و حلال ۴۰۲ پالایش نفت اصفهان در رینگ بین‌الملل عرضه می شوند.

به گزارش اقتصادنیوز، فردا در بازار مشتقه، کالاهای متانول پتروشیمی زاگرس، نفتای سبک پالایش نفت تهران، پروپیلن پالایش نفت شازند و حلال 402 پالایش نفت کرمانشاه در رینگ داخلی و گاز مایع پالایش نفت آبادان و حلال 402 پالایش نفت اصفهان در رینگ بین‌الملل عرضه می شوند.

کل معاملات صورت گرفته برروی این کالاها و عرضه‌های مازاد معادل 5 هزار و 143 تن به ارزشی قریب به 56 میلیارد و 458 میلیون ریال بود.

لازم به ذکر است معاملات نفتای سنگین پالایش نفت تهران در رینگ داخلی با ارزشی قریب به 55 میلیارد ریال و حجمی معادل 5 هزار تن، بیشترین سهم را از حیث ارزش و حجم در کل معاملات این روز بازار فیزیکی بورس انرژی ایران از آن خود کرد.

در این روز همچنین در تابلوی سلف موازی استاندارد برق بازار مشتقه نیز 6 هزار و 484 قرارداد در قالب 120 معامله و معادل 145 هزار و 212 مگاوات ساعت به ارزشی بیش از 52 میلیارد ریال معامله شد. همچنین در آغاز جلسه معاملاتی روز پایانی هفته نمادهای بار پیک، کم باری، میان باری و بارپایه روزانه 9 بهمن 94 گشایش یافته و در پایان نمادهای بار پیک، کم باری، میان باری و بارپایه روزانه 13 دی 94، 14 دی 94 و 15 دی 94 متوقف شدند. لازم به ذکر است در جریان معاملات این روز در سمت تقاضا 5 شرکت توزیع نیروی برق و در سمت عرضه 9 نیروگاه، بازیگران روز جاری بازار برق بورس انرژی را تشکیل دادند.

بنابر گزارش سنا، همچنین طی جلسه معاملاتی روز چهارشنبه در تابلوی سلف موازی استاندارد نفت کوره بورس انرژی ایران، در مجموع پنج نماد فعال، 13 قرارداد جمعاً به میزان 144 میلیون ریال مورد معامله قرار گرفت.

در مجموع ارزش کل معاملات روز پایانی هفته بورس انرژی ایران به 108 میلیارد و 603 میلیون بالغ شد.

شایان ذکر است در جلسه معاملاتی روز کاری آتی (شنبه 12 دی ماه 94)، در کنار معاملات مداوم قراردادهای سلف موازی استاندارد برق و نفت کوره در بازار مشتقه، کالاهای متانول پتروشیمی زاگرس، نفتای سبک پالایش نفت تهران، پروپیلن پالایش نفت شازند و حلال 402 پالایش نفت کرمانشاه در رینگ داخلی و گاز مایع پالایش نفت آبادان و حلال 402 پالایش نفت اصفهان در رینگ بین‌الملل عرضه خواهند شد.