کدخبر: ۱۳۵۸۳۳ لینک کوتاه

آخرین وضعیت افزایش سرمایه ۳۸۲ درصدی «ذوب»

مدیرعامل شرکت ذوب‌آهن اصفهان با اعلام آخرین وضعیت افزایش سرمایه ۳۸۲ درصدی و زمان احتمالی دریافت گزارش حسابرس، تاکید کرد این موضوع حیاتی بوده و باید قطعا در سال جاری عملیاتی شود.

احمد صادقی درباره آخرین وضعیت افزایش سرمایه 382 درصدی ذوب‌آهن از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها که از ماه‌ها پیش مطرح بوده ، توضیح داد: این موضوع مهم درحال حاضر از دست ما خارج بوده و منتظر نظر حسابرس درباره گزارش توجیهی هستیم.

او ادامه داد: طی هفته‌های اخیر پیگیری‌های مستمری از سازمان حسابرسی استان اصفهان به عمل آمده تا هر چه زودتر نظر حسابرس و بازرس قانونی نهایی و به سازمان بورس برای تایید و اخذ مجوز قانونی اقدام شود. به نظر می رسد طی هفته جاری این گزارش تهیه و سایر مراحل لازم طی شود.

این مقام مسوول با اشاره درخواست از سازمان بورس برای مساعدت در این تامین مالی، تاکید کرد: مسلما افزایش سرمایه مدنظر هیات مدیره ذوب آهن باید در سال جاری عملیاتی شود. چرا که بسیاری از برنامه ها متکی به این نهایی شدن این تصمیم است.در غیر این صورت ذوب آهن دچار زیان خواهد شد.

صادقی ضمن ابراز امیدواری به نهایی شدن افزایش سرمایه طی دو ماه باقی مانده سال جاری، درباره پروژه تولید ریل ملی در ذوب آهن اصفهان نیز گفت: این پروژه مهم 22 بهمن راه اندازی خواهد شد و اوایل سال جاری به بهره برداری و تولید انبوه خواهد رسید.

براساس این گزارش، در صورت تایید گزارش توجیهی افزایش سرمایه 3 هزار و 118 میلیارد تومانی از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها و صدور مجوز سازمان بورس‌، سرمایه اسمی «ذوب» از 786 به بیش از 3.77 هزار میلیارد تومان خواهد رسید.

منبع:‌ بورس‌پرس