کدخبر: ۱۳۶۳۳۷ لینک کوتاه

گفت‌وگو با مدیرعامل کارگزاری بانک اقتصادنوین:

رشد شاخص بورس ناشی از اصلاح قیمت‌ها است /افت وخیز بازار سرمایه در شرایط فعلی طبیعی است

مدیرعامل کارگزاری بانک اقتصادنوین معتقد است: رشد شاخص بورس ناشی از اصلاح قیمت‌ها است و ورود شاخص به کانال ۷۱ هزار واحدی با توجه به آینده‌ای که برای اقتصاد، صنایع و بازار سهام تصور می‌شود بالا نیست اما اگر این رشد با سرعت سریع ادامه پیدا کند، کمی نگران‌کننده خواهد بود.

نصرالله برزنی، در گفت‌و‌گو با اقتصادنیوز اظهار کرد: واکنش مثبت بازار سرمایه متاثر از اتفاقات مثبتی است که برای اقتصاد کلان کشور شاهد هستیم. اجرایی شدن برجام نتایجی مانند آزاد شدن منابع ارزی کشور، رفع تحریم‌ها، آزاد شدن تجارت را در پی دارد که در حال حاضر شرایط مساعدی را برای اقتصاد کشور فراهم کرده است.

مدیرعامل کارگزاری بانک اقتصادنوین تصریح کرد:اما اینکه آیا در کوتاه مدت رشد شدید شاخص منطقی به نظر می‌رسد یا خیر؟ یا سرعت رشد شاخص نگران‌کننده‌‌ خواهد بود یا خیر؟ باید گفت این واکنش‌ها طبیعی است و در هر بازاری رخ می‌دهد.

او افزود: در حال حاضر اتفاقات مثبتی در اقتصاد کشور رخ داده است. بعد از اجرایی شدن برجام رئیس‌جمهور چین وارد کشور شد و  یا سفر رئیس جمهوری به ایتالیا و فرانسه که به امضای قراردادها و سندهای همکاری منجر شد. هر کدام ازاین موارد می‌تواند علائمی را در بازار و سرمایه‌گذار شکل دهد.

این فعال بازار سرمایه تصریح کرد: در این میان با وجود تحولات مثبت در اقتصاد ایران طبیعی است که سرمایه‌گذارن  از خود رفتار هیجانی نشان دهند ما حتی در پیشرفته‌ترین و صنعتی‌ترین اقتصادها هم این رفتار هیجانی بین سهامدران بازار سرمایه رخ می‌دهد.اما به نظر نمی‌رسد این موضوع در حال نگران کننده باشد و باعث حبابی شدن قیمت‌ها شود.

مدیرعامل کارگزاری بانک اقتصادنوین خاطر نشان کرد: رشد شاخص بورس ناشی از اصلاح قیمت‌ها است و ورود شاخص به کانال 71 هزار واحدی با توجه به آینده‌ای که برای اقتصاد، صنایع و بازار سهام تصور می‌شود بالا نیست اما اگر این رشد با سرعت سریع ادامه پیدا کند کمی نگران‌کننده خواهد بود.