کدخبر: ۱۴۳۱۰۱ لینک کوتاه

تعادل در بازار مواد پلیمری و شیمیایی

در هفته‌ای که گذشت بازار محصولات پلیمری شرایط متعادلی را پشت سرگذاشت.

به گزارش اقتصادنیوز، در هفته گذشته برخی از محصولات که در هفته‌های اخیر مورد توجه خریداران قرار داشته همچنان از جذابیت خرید برخوردار بودند و به این ترتیب حجم معاملات آنها بالا بود.

پی‌وی‌سی‌ها، برخی از گریدهای پلی‌پروپیلن‌ها، پلی‌استایرن‌های معمولی و مقاوم و همچنین پلی‌اتیلن‌های سبک فیلم پتروشیمی بندرامام از محصولات مورد توجه بازاریان بودند.

بنابر گزارش بورس کالا؛ البته برخی از کارشناسان بازار اعتقاد دارند که با توجه به کاهش حجم معاملات در دو هفته اخیر، احتمال کاهش موجودی در بازار محصولات پلیمری وجود دارد و از این رو امکان دارد حجم معاملات در هفته پیش رو افزایش پیدا کند.

با این حال شرایط فعلی بازار محصولات پلیمری نشان‌دهنده آرامش و شرایط عادی در این بازار دارد.

در همین حال در بازار محصولات شیمیایی نیز آرامش همچنان حاکم است و به جز برخی از محصولات که به دلیل حجم محدود عرضه‌ها با رقابت از سوی معامله‌گران روبه‌رو می‌شوند، کلیت بازار روندی آرامی را در هفته گذشته طی کرد.

اکثر معامله‌گران و فعالان بازار پتروشیمی معتقدند؛ برای تحرک در بازار محصولات پلیمری نیاز به فروش محموله‌های ذخیره‌شده قبلی وجود دارد تا بازار با کاهش حجم محصولات روبه رو شده و در نتیجه معامله‌گران بیشتری وارد مبادلات شوند.

البته در شرایط فعلی نیز حجم خریدهای مصرف‌کنندگان با توجه به کاهش مصرف نیز کمتر از پیش شده است.