کدخبر: ۱۴۳۱۳۴ لینک کوتاه

پیشنهاد فروش اقساطی مسکن مهر برای اتمام پروژه‌های باقی‌مانده

مدیرکل اعتبارات بانک مسکن گفت: بقیه منابع مورد نیاز برای ساخت واحدهای طرح مسکن مهر باید از محل وصول اقساط تامین شود.

مدیرکل اعتبارات بانک مسکن با اشاره به تعامل بسیار خوب این وزارت و بانک مسکن در سطوح کلان، اظهار کرد: انتظار می‌رود این تعامل ارزنده در سطوح میانی و بدنه دو نهاد به خصوص در بخش‌های استانی نیز اجرایی شود.

نادر قاسمی با اشاره به تعامل بسیار خوب این وزارت و بانک مسکن در سطوح کلان، اظهار کرد: انتظار می‌رود این تعامل ارزنده در سطوح میانی و بدنه دو نهاد به خصوص در بخش‌های استانی نیز اجرایی شود.

مدیرکل اعتبارات بانک مسکن اهمیت فروش اقساطی طرح‌های مسکن مهر را یادآور شد و افزود: بانک مسکن پرداخت تسهیلات به دو میلیون و ۵۷۰ هزار واحد مسکن مهر را عهده‌دار شد که تاکنون یک میلیون و ۶۹۱ هزار واحد فروش اقساطی شده است.

وی محل تامین این منابع را ۴۵ هزار میلیارد تومان خط اعتباری پروژه‌های مسکن مهر عنوان و خاطرنشان کرد: همچنین بقیه منابع مورد نیاز برای ساخت واحدهای طرح مسکن مهر باید از محل وصول اقساط تأمین شود که نشان‌دهنده اهمیت فوق‌العاده فروش اقساطی واحدهای مسکن مهر به منظور تزریق منابع به پروژه‌های باقی‌مانده است.

این مقام بانک مسکن با اشاره به تسهیل برخی شرایط فروش اقساطی مسکن مهر، تصریح کرد: امیدوارم این اقدام وزارت راه و شهرسازی تأثیر مثبتی بر روند فروش اقساطی و تأمین منابع پروژه‌های باقی مانده داشته باشد تا پرونده این طرح در اسرع وقت به بهترین شکل بسته شود.

وی یکی دیگر از همکاری‌های وزارت راه و شهرسازی و بانک مسکن را پروژه کریدور جلفا تا خلیج مکران عنوان کرد و ادامه داد: این کریدور با ۵ هزار کیلومتر یکی از بزرگ‌ترین طرح‌های وزارت راه و شهرسازی است که سرعت اجرای آن مستلزم اتمام به موقع مسکن مهر خواهد بود.

منبع: خبرآنلاین