کدخبر: ۱۴۹۶۴۲ لینک کوتاه

ادامه تعادل در معاملات امروز بازار سهام

بعد از پشت سر گذاشتن روند رو به رشد ۱۷ روزه شاخص ، بازار سهام تا حدودی متعادل شده و نشانه‌های بازگشت رونق در روند معاملات مشهود است.

آخرین روز معاملاتی هفته جاری در شرایطی آغاز می‌شود که به نظر می‌رسد بعد از پشت سر گذاشتن یک دوره صعودی 17 روزه شاخص، بازار نیاز به اندکی استراحت دارد. بر همین اساس روند معاملات در دو روز گذشته تا حدودی متعادل شده است.

در همین حال جو مثبت حاکم بورس و همچنین حمایت سهامداران حقوقی نیز تا حدودی مانع از ریزش شاخص شده و در حفظ این تعادل نقش کلیدی داشته است.

در این شرایط سهامداران بیشتر به سمت تک سهم‌ها گرایش پیدا کرده و رونق نسبی در میان صنایع کوچک بازار مشهود خواهد بود.

اما در بازارهای جهانی شاهد رشد نسبی قیمت‌ها در هر سه بازار طلا، نفت و فلزات اساسی هستیم.

به این ترتیب قیمت هر انس طلا در بازارهای جهانی با رشد 9 دلاری به 1350 دلار رسید و هر بشکه نفت برنت نیز در قیمت 45 دلار مورد داد وستد قرار گرفت. در بازار فلزات اساسی نیز شاهد رشد نسبی قیمت ها درهر پنج فلز کلیدی مس، سرب، روی، نیکل و آلومینیوم بودیم.

اما در میان صنایع بازار پیش‌بینی می‌شود نمادهای گروه کانی‌های فلزی کماکان پر طرفدار بوده و شاهد رونق نسبی در معاملات نمادهای زیر مجموعه این گروه باشیم.

خودرویی‌ها اگر چه در محدوده اصلاح قیمتی قرار دارند اما به نظر می رسد به سطح حمایتی خود نزدیک شده و رشد نسبی نمادهای زیر مجموعه این گروه دور از انتظار نخواهد بود.

بانک‌ها نیز کماکان در غیاب سه بانک بزرگ حاشیه‌نشین هستند و به نظر می رود طی روزهای آینده نیز شاهد ادامه این روند باشیم.

در میان پالایشی ها رشد قیمت جهانی نفت در کنار برخی عوامل از جمله تخفیف در نرخ خوراک و عملکرد مطلوب پالایشی ها و همچنین پایان دوره اصلاحی نمادهای زیر مجموعه این گروه شاهد روزی متعادل باشیم.

درگروه فلزات اساسی با پایان اصلاح شاخص این گروه پیش بینی می شود روزی پر رونق برای نمادهای این گروه رقم بخورد.

به این ترتیب پیش بینی می‌شود معاملات امروز بازار سهام در دقایق ابتدایی شروعی مطلوب داشته باشد اما در ادامه شاهد متعادل شدن روند معاملات در نمادهای زیر مجموعه این گروه باشیم. همچنین پیش بینی می شود سهامداران رفتار متعادلی داشته باشند و کمتر شاهد خرید و فروش هیجانی در بازار باشیم.

منبع: ملت‌بازار