کدخبر: ۱۴۹۸۷۲ لینک کوتاه

آغاز معاملات امروز تالار شیشه‌ای تحت تاثیر ۲ عامل

معاملات امروز بازار سهام در شرایطی آغاز می‌شود که دو عامل بر روند داد و ستدها تاثیر‌گذار بوده و می‌تواند جهت‌گیری شاخص را تحت تاثیر قرار دهد.

زنگ آغاز معاملات بورس در حالی به صدا در می‌آید که این روزها روند معاملات تا حدودی به سمت و سوی تعادل رفته و همانطور که پیش از این نیز اشاره شده بود سهامداران حقوقی نقش مهمی در جهت گیری شاخص بر عهده دارند.

از سویی دیگر کاهش نسبی حجم و ارزش معاملات تا حدودی بر جریان کلی بازار تاثیر گذاشته و باعث شده روزهای کم رمقی در تالار شیشه‌ای رقم بخورد. با این وجود به نظر می‌رسد بازار تا حدودی تحلیلی‌تر شده و رفتار منطقی میان سهامداران حاکم شده است.

با این اوصاف به نظر می‌رسد جریان معاملات امروز بورس تحت تاثیر دو عامل عرضه اولیه «تلیسه» و بسته بودن بازارهای جهانی تا حدودی پر عرضه دنبال شود با این وجود پیش بینی می‌شود تحت تاثیر جو مثبت حاکم بر بازار و همچنین حمایت سهامداران حقوقی شاهد نوسان چندانی در روند معاملات نباشیم.

در میان صنایع بازار خودرویی‌ها روز گذشته تحت تاثیر خبر افزایش سرمایه «خپارس» و شایعه افزایش سرمایه چند خودرویی دیگر با افزایش تقاضا مواجه و شاهد روز مثبتی در نمادهای زیر مجموعه این گروه بودیم. به نظر می رسد امروز نیز شاهد ادامه این روند رو به رشد در سایر نمادهای این گروه باشیم.

در گروه فلزات اساسی نیز با رسیدن شاخص این گروه به سطح مقاومتی و همچنین بسته بودن بازارهای جهانی انتظار می رود شاهد روز پر عرضه ای در میان نمادهای زیر مجموعه این گروه باشیم.

در گروه پالایشی ها اکثر نمادهای این گروه روز گذشته در دقایق پایانی با برخورد به سطح حمایتی با نوسان مثبت مواجه شده و رشد قیمت را تجربه کردند. انتظار می رود امروز نیز شاهد روزی سبز در میان نمادهای زیر مجموعه این گروه باشیم.

به این ترتیب پیش بینی می شود دومین روز معاملاتی هفته جاری نیز با وجود افزایش عرضه در دقایق ابتدایی با حمایت سهامداران حقوقی مواجه شده و روز متعادل دیگری برای بازار سهام رقم بخورد.

منبع: ملت‌بازار