کدخبر: ۱۵۰۰۰۱ لینک کوتاه

شروع معاملات بورس از کانال ۷۷۰۰۰ واحدی

معاملات امروز بازار سهام در شرایطی آغاز می‌شود که روز گذشته نماگر بازار به محدوده ۷۷۰۰۰ واحد نزول کرد.

معاملات امروز بازار سهام درشرایطی آغاز می شود که بعد از افت 376 واحدی شاخص و سقوط به کانال 77 هزار واحدی در معاملات روز گذشته انتظار می‌رود روند معاملات بیش از هر روز دیگر با افزایش عرضه مواجه شده و تا حدودی رنگ و بوی احتیاط بگیرد.

از سویی دیگر با نزدیک شدن زمان تسویه حساب صندوق‌های اعتباری به نظر می‌رسد حمایت چندانی از جانب سهامداران حقوقی صورت نگرفته و بازار با کاهش نسبی در حجم و ارزش معاملات مواجه شود. اما درمجموع بعد از پشت سر گذاشتن یک روند رو به رشد نسبتا طولانی قرار گرفتن بازار در محدوده اصلاحی طبیعی است.

اما در بازارهای جهانی قیمت جهانی طلا و نفت روند صعودی به خود گرفت و در فلزات اساسی شاهد افت نسبی قیمت ها بودیم.

به این ترتیب قیمت جهانی هر انس طلا با رشد شش دلار و 54 سنتی به 1346 دلار رسید. قیمت جهانی هر بشکه نفت برنت نیز با رشد یک دلاری نسبت به روز گذشته به 48 دلار و پنج سنت رسید.

اما در بازار فلزات اساسی شاهد افت قیمت ها در هر 5 فلز کلیدی مس، سرب، روی، نیکل و آلومینیوم بودیم.

همچنین در میان صنایع بازار خودرویی‌ها روز گذشته با افزایش عرضه مواجه شده و روند نزولی خود را ادامه دادند. با این وجود انتظار می‌رود این روند نزولی کماکان ادامه داشته باشد و طی چند روز آینده با برخورد به سطح حمایتی شاهد بهبود نسبی درروند داد و ستدها باشیم.

در میان پالایشی‌ها اگر چه افزایش قیمت جهانی نفت می‌تواند محرک مناسبی برای رشد قیمت این گروه باشد اما به نظر می‌رسد تحت تاثیر جو منفی حاکم بر بازار و همچنین رسید شاخص این گروه به محدوده مقاومتی روند معاملات نمادهای زیر مجموعه این گروه تا حدودی نزولی شود.

در گروه فلزات اساسی رسیدن شاخص به محدوده اصلاحی و همچنین افت قیمت جهانی این محصولات می‌تواند روز منفی دیگری را برای اکثر نمادهای این گروه رقم بزند.

در میان قندی‌ها روز گذشته مدیرکل دفتر صادرات گمرک از آزاد شدن ورود موقت شکر خام برای واحدهای تولیدی و صادرکننده خبر داد. اما بر خلاف تصورات نمادهای زیر مجموعه این گروه واکنش چندانی به این خبر نشان نداده و با رشد نسبی به کار خود خاتمه دادند با این وجود انتظار می‌رود به آرامی شاهد افزایش عرضه‌ها در نمادهای زیر مجموعه این گروه باشیم.

به این ترتیب پیش‌بینی می‌شود نماگر بازار در دقایق ابتدایی کار خود را با افزایش عرضه و افت نسبی قیمت‌ها آغاز کند اما در ادامه شاهد بهبود نسبی روند داد و ستد‌ها و رشد نسبی قیمت‌ها باشیم. در این شرایط نوسانگیران می‌توانند از منفی‌های ابتدای بازار جهت نوسان‌گیری استفاده کنند.

منبع: ملت‌بازار