کدخبر: ۱۵۳۳۰۱ لینک کوتاه

معاون ناشران و اعضای شرکت بورس خبر داد؛

بازگشایی‌ نماد شرکت بورس تهران در هفته آینده

معاون ناشران و اعضای شرکت بورس، در خصوص بازگشایی نماد شرکت بورس اظهار داشت: بازگشایی نماد شرکت بورس تهران هفته آینده در بورس تهران خواهد بود.

سید‌روح‌الله حسینی مقدم افزود: بازگشایی نماد بورس تهران در اولین فرصت منتقل می‌شود که از بازار پایه فرابورس به شرکت بورس با نماد بورس بازگشایی خواهد شد.

معاون ناشران و اعضای شرکت بورس، با بیان اینکه مدت زیادی است که این نماد بسته است خاطر نشان کرد: از 25 تیر ماه این نماد بسته است که سهامداران هم در این زمینه اعتراض دارند.

وی ادامه داد: بازگشایی در قالب سه نماد خواهد بود و با قیمت کمی بیش از 600 تومان و به صورت جداگانه نمادشان فعال خواهد شد.

حسینی‌مقدم تصریح کرد: این شرکت به دلیل اینکه پذیرش جدید محسوب می‌شود روز بازگشایی داریم اما عرضه سهام صورت نمی‌گیرد.

ناشران و اعضای شرکت بورس، با بیان این که هفته آینده این نماد بازگشایی می شود گفت: فقط یکسری بحث‌های وجود فنی دارد که بر طرف می‌شود.

وی در پاسخ به این پرسش که چه شرکت‌های دیگری از فرابورس به بورس منتقل خواهند شد؟ خاطر‌نشان کرد: شرکت پالایش نفت تهران هم‌اکنون نهایی شده و اوایل هفته آینده در بورس تهران بازگشایی خواهد شد و شرکت همکاران سیستم نیز پذیرش شد و پس از شرایطی که هیات پذیرش تعیین کردند و مشکلات حل شد ابتدا درج و سپس عرضه سهام آن انجام خواهد شد.

منبع: ایلنا