کدخبر: ۱۰۸۷۷۹ لینک کوتاه

ارز بعد از سال نو ارزان می‌شود

رئیس کل بانک مرکزی گفت: بانک مرکزی برنامه ای برای تزریق ارز به بازار ندارد، زیرا همان طور که گفته شد بانک مرکزی معتقد است که نرخ ارز پس از پایان تعطیلات سال نو میلادی روند نزولی را دوباره از سر می گیرد.

به گزارش اقتصادنیوز، ولی الله سیف در حاشیه چهارمین سیاست های پولی و چالشهای بانکداری و تولید گفت: ترخ ارز تابع شرایط عرضه و تقاضا است، و در حال حاضر پس از تعطیلات ژانویه روند نزولی را به خود خواهد گرفت.


رئیس کل بانک مرکزی در پاسخ به سوال خبرنگار سایت طلا اظهار داشت: بانک مرکزی برنامه ای برای تزریق ارز به بازار ندارد، زیرا همان طور که گفته شد بانک مرکزی معتقد است که نرخ ارز پس از پایان تعطیلات سال نو میلادی روند نزولی را دوباره از سر می گیرد.


سیف ادامه داد: در بحث ارز باید بگویم برنامه بانک مرکزی براساس عرضه و تقاضا است و ما پی گیر ایجاد ثبات در بازار ارز هستیم.


وی در خصوص بحث بهبود فعالیتهای نظام بانکی کشور گفت: در این رابطه نظام بانکی متمرکز بر موضوع اصلاح ساختار نظام بانکی است که به طور جدی بانک مرکزی پی گیر اجرای آن است.


گفتنی است، چهارمین همایش سیاست های پولی و چالشهای بانکداری و تولید، با هدف بررسی تنگناهای بخش تولید توسط موسسه ی رسانه ای دنیای اقتصاد در موسسه آموزش عالی بانکداری بانک مرکزی برگزار می شود
منبع: سایت طلا